Back to Top

Konkursy geograficzne

 

Wojewódzki konkurs na referat z zakresu astronomii i astronautyki

Uczniowie naszej szkoły po raz drugi wzięli udział w wojewódzkim konkursie na referat z zakresu astronomii i astronautyki dla uczniów szkół gimnazjalnych. Organizatorem konkursu jest Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne w Niepołomicach pod patronatem Małopolskiego Kuratorium Oświaty oraz Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. Z naszego gimnazjum na konkurs zostały wysłane 4 referaty:

"Szkice astronomiczne" - Jarosław Dutka kl. IIc,

"Katastrofy w kosmosie" - Karolina Zielińska kl. IIc,

"Księżyce w Układzie Słonecznym" - Katarzyna Augustyńska kl. IIIb,

"Międzynarodowa Stacja Kosmiczna" - Justyna Lichoń kl. IIIb

Laureatem konkursu został Jarosław Dutka, który będzie reprezentował nasze gimnazjum w finale konkursu w Niepołomicach 15.06.2012r. Jarek weźmie udział w seminarium podczas, którego zaprezentuje publicznie swój referat rywalizującąc z pięcioma innymi prelegentami o najlepsze miejsce w województwie małopolskim. Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za Jarka. Do konkursu uczniów przygotowywała mgr Danuta Binko.  

Finał VIII Wojewódzkiego konkursu na referat z zakresu astronomii i astronautyki dla szkół gimnazjalnych

W dniu 15 czerwca 2012r w Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym w Niepołomicach został przeprowadzony finał konkursu na referat z zakresu astronomii i astronautyki. Podczas finału odbyło się seminarium podczas, którego przedstawiono 6 referatów. Jednym z prelegentów był nasz finalista - Jarosław Dutka z kl. IIc, który wygłosił referat i przedstawił prezentację na temat "Szkice astronomiczne". Komisja konkursu przyznała Jarosławowi Dutce II miejsce! Jarek otrzymał dyplom oraz cenne nagrody. W finale Jarkowi towarzyszyli: opiekun - pani mgr Danuta Binko oraz uczniowie z jego klasy - Anita Kucia, Krzysztof Kubisz, Karolina Zielińska. Organizatorzy konkursu przyznali również dyplomy za udział w konkursie - Karolinie Zielińskiej z kl. IIc, Katarzynie Augustyńskiej z kl. IIIb oraz Justynie Lichoń z kl. IIIb. Pani mgr Danuta Binko otrzymała dyplom za przygotowanie uczniów do konkursu. Po finale uczestnicy seminarium obejrzeli spektakl w planetarium pt.: "Niebo nad Niepołomicami". Gratulujemy tak wysokiego wyniku!

alt


alt


alt


alt


alt

 

VIII edycja szkolnego konkursu "Czy znasz swoją gminę?"

Dnia 4 czerwca 2012r. już po raz ósmy uczniowie naszego gimnazjum mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat gminy Łabowa, w której mieszkają. Konkurs w tym roku miał formę testu. Organizatorkami konkursu są: mgr Stanisława Maksumiec i mgr Danuta Binko. W tegorocznym konkursie wzięło udział 7 uczennic: Magdalena Cieśla IIb, Kinga Jarzębak IIb, Beata Kołdras IIb, Elżbieta Nowak IIb, Gabriela Świgut IIb, Patrycja Wolak IIIa, Anna Żywczak IIIa. Najlepsze wyniki osiągnęły:

I miejsce: Kinga Jarzębak IIb - 88% punktów,

II miejsce: Patrycja Wolak IIIa: 83% punktów,

III miejsce: Anna Żywczak IIIa: 61% punktów

Nagrody za trzy pierwsze miejsca zostaną wręczone przez panią Dyrektor na zakończenie roku szkolnego. Gratulujemy wysokich wyników i zapraszamy do wzięcia udziału w następnej edycji konkursu za rok.

 

Ogólnopolski konkurs geograficzny "ALBUS"

W dniu 14.05.2012r uczniowie naszego gimnazjum mieli możliwość wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie geograficznym organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie. Do konkursu przystąpiło 23 gimnazjalistów: 14 uczniów z klas pierwszych, 3 uczniów z klas drugich i 6 uczniów z klas trzecich. Najlepsze wyniki oraz dyplomy wyróżnienia otrzymali:

Urszula Wójsik - 75% punktów - kl. Ic

Karol Zdrojewski - 73% punktów - kl. Ib

Małgorzata Mąka - 73% punktów - kl. IIIb

alt

 

Konkursy w ramach projektu edukacyjnego "Uroki naszej małej ojczyzny - gminy Łabowa"

W dniu 7.05.2012r oficjalnie zakończono projekt edukacyjny " Uroki nasej małej ojczyzny - gminy Łabowa. Autorami projektu byli uczniowie z klasy IIb- Beata Kołdras, Kinga Jarzębak, Marcin Nieć, Karolina Rusiniak, Gabriela Świgut, Marcin Toczek pod opieką mgr Danuty Binko. Zespół poza wykonaniem administracyjnej mapy ściennej i prezentacji multimedialnej na temat gminy Łabowa przeprowadził dwa konkursy dla gimnazjalistów:

- konkurs dla klas pierwszych pt.: " Folder turystyczny - gmina Łabowa" ,

- konkurs dla klas trzecich pt.: "Gmina Łabowa w obiektywie gimnazjalisty",

W kategorii klas pierwszych najlepsze miejsca uzyskali:

I miejsce - Mateusz Pióro kl. Id, II miejsce - Marzena Baran kl. Ia, III miejsce - Anna Jacak kl. Ib

W kategorii klas trzecich zwycięzcy to:

I miejsce - Józef Zaczyk kl. IIIc, II miejsce - Kinga Rogóż kl. IIIc, III miejsce - Dominika Szarek kl. IIIc, Renata Zięba kl. IIIb

Uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami książkowymi i słodyczami na apelu szkolnym 7 maja b.r.

alt


 

Ogólnopolski konkurs geograficzny " MIX"

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły mogli się zmierzyć w ogólnopolskim konkursie z geografii, który się odbył 8.03.2012. W konkursie wzięło udział 12 uczniów: 4 uczniów- kl IIIb, 2 uczniów - kl IIa, 1 uczeń - kl IIa, 2 uczniów kl IIc, 2 uczniów - kl Ib, 1uczeń - kl Ic. Najwyższe wyniki osiągnęli: Agnieszka Chlebek z kl Ic- 86% punktów i Karol Zdrojewski z kl Ib- 85%punktów, którzy otrzymali dyplom wyróżnienia oraz Michał Chlebek z kl IIa - 82% punktów. Dyplomy zostay wręczone na apelu szkolnym - 7.05.2012. Gratulujemy wysokich wyników i życzymy kolejnych sukcesów... 

alt

 

 

Małopolski Konkurs Geograficzny "Poznajemy Świat i Polskę"

W dniu 24.10.2011 odbył się szkolny etap Małopolskiego Konkursu Geograficznego. W konkursie wzięło udział 9-ciu uczniów. Najlepszy wynik uzyskała Małgorzata Mąka z klasy IIIb, która uzyskała 76% punktów. Jednak to nie wystarczyło, aby zakwalifikować się do etapu rejonowego, gdzie potrzeba było co najmniej 83% punktów.

alt

 

 

Ogólnopolski konkurs geograficzny "MULTITEST"

W dniu 21.10.2011 w naszej szkole była możliwość sprawdzenia swojej wiedzy z geografii w ogólnopolskim teście wielokrotnego wyboru. Organizatorem konkursu było Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie, koordynatorem szkolnym - Danuta Binko. W konkursie wzięli udział uczniowie z klasy IIc. Wyróżnienie otrzymał Jarosław Dutka, który uzyskał 87% punktów. W konkursie wzięła udział również Karolina Zielińska, która uzyskała 72% punktów.Gratulujemy!

 

 

Szkolna Izba Regionalna

W pracowni geograficznej znajduje się stała ekspozycja zbiorów Szkolnej Izby Regionalnej. Otwarcie Izby nastąpiło w dniu Święta Szkoły 16 października 2008r. Uroczystego otwarcia dokonali: starszy wizytator Kuratorium Oświaty - Marta Sarota oraz Proboszcz Parafii w Łabowej - ks. Andrzej Fik. Opiekunem Izby jest nauczyciel geografii - Danuta Binko. Eksponaty naszej Izby to przedmioty codziennego użytku służące w życiu codziennym mieszkańcom naszego regionu w domach, budynkach gospodarczych oraz do pracy w rolnictwie, stolarstwie, kowalstwie. Obecnie posiadamy ok. 130 eksponatów, które są opisane w języku polskim i angielskim. Prowadzone jest dokładna ewidencja zbiorów. Ofiarodawcami eksponatów są głównie uczniowie, nauczyciele, pracownicy gimnazjum oraz inne osoby, które już wiedzą o istnieniu naszej Izby. Chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w poszerzeniu naszych zbiorów.

alt


alt


alt

Czytaj więcej...

IX Gimnazjalny Rajd Szlakami Jana Pawła II

 Trasa IX Gimnazjalnego Rajdu Szlakami Jana Pawła II - 30.09.2011:
Łabowa – Myślenice – Uklejna – Śliwnik – Łysina - Lubomir – Kudłacze - Łabowa
Czytaj więcej o szczegółach Rajdu!

Czytaj więcej...

Strona 13 z 13