Back to Top

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

Do Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu napłynęło 135 prac na XV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Twoja wiedza i czujka w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu”.  11 marca odbyły się eliminacje powiatowe. W kategorii gimnazjów prace naszych uczniów spotkały się z uznaniem zajmując czołowe miejsca.
I miejsce – Gabriela Świgut kl. III b
III miejsce – Mariola Kalisz kl. II c
V miejsce – Maciej Zygadlewicz kl. III a
Gratulujemy i życzymy sukcesów na etapie wojewódzkim konkursu.

Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego

Kategoria –Turniej Wiedzy Ekologicznej

GIMNAZJUM
I miejsce

Marcin Wójsik III A Publiczne Gimnazjum w Łabowej
Zuzanna Wużyk III A Gimnazjum w Sieprawiu

II miejsce

Michał Czyż II B Gimnazjum w Kłaju
Katarzyna Belska III D Gimnazjum w Niegowici
Żaneta Kurpis III E Gimnazjum w Sieprawiu
Michał Chlebek III A Publiczne Gimnazjum w Łabowej
Marcin Kawa I C Publiczne Gimnazjum w Dąbrowie Tarnowskiej
Edyta Szterleja III D Gimnazjum w Sieprawiu
Agnieszka Chlebek II C Publiczne Gimnazjum w Łabowej

III miejsce
Patryk Oleś II Gimnazjum w Raciechowicach
Agnieszka Pabin III Gimnazjum w Ratułowie
Monika Wójcik III B Gimnazjum w Gdowie
Patryk Drabik III C Gimnazjum w Gdowie
Piotr Windak III B Gimnazjum w Dobczycach
Justyna Topa III B Gimnazjum w Dobczycach
W środę 20 marca 2013r. w Cinema Park Bonarka w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień laureatom Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego „Na ratunek Ziemi”. W uroczystości wzięli udział uczniowie naszego gimnazjum, którzy zajęli czołowe miejsca w Turnieju Wiedzy Ekologicznej -  Marcin Wójsik, Michał Chlebek oraz Agnieszka Chlebek. Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy, książki, atlasy przyrodnicze,  słuchawki, pendrive’y oraz inne upominki. Na zakończenie uroczystości zostały zaprezentowane dwa filmy przyrodnicze w technologii 5D. Uczestnikom gratulujemy sukcesów!

Otwarcie wystawy pokonkursowej

W dniu 18.03.2013 w budynku Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej oraz wręczenie nagród i dyplomów VII Powiatowego Konkursu Plastycznego „Moje wyjątkowe miejsce na Ziemi – bliska sercu Sądecczyzna” pod patronatem Starosty Nowosądeckiego Jana Golonki. W kategorii wiekowej 12 – 15 lat wyróżnienie otrzymała uczennica kl. III a naszego gimnazjum Szeptak Arleta za pracę pt. „Kraina pocieszenia”. Nagrody i dyplomy zostały wręczone przez dyrektora Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu Józefa Spuściznę.

Konkurs ekologiczny - EKO - Planeta

W dniu 7 marca 2013r siedemnastu członków SK LOP wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „EKO – Planeta” organizowanym przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie. Udział w konkursie polegał na rozwiązaniu testu z zakresu wiedzy ekologicznej złożonego z 30 pytań oraz napisaniu wypowiedzi na temat „ Wskaż i opisz zagrożenia dla środowiska występujące w twoim regionie”. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do dnia 31 maja 2013 roku. W konkursie wzięli udział:
1.    Lelito Krzysztof kl. I b
2.    Zaczek Karolina kl. I b
3.    Świgut Dominika kl. I b
4.    Świgut Aleksandra kl. II a
5.    Baran Marzena kl. II a
6.    Banach Konrad kl. II b
7.    Chlebek Agnieszka kl. II c
8.    Żywczak Małgorzata kl. II c
9.    Pasiut Dominika kl. II d
10.    Stanisz Anna kl. II d
11.     Trojan Klaudia kl. II d
12.     Chlebek Michał kl. III a
13.     Kachniarz Joanna kl. III a
14.     Wójsik Marcin kl. III a
15.     Florek Łukasz kl. III b
16.     Lelito Sylwia kl. III b
17.     Świgut Gabriela kl. III b

Konkurs plastyczny: Nie dla czadu

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej – Szef Obrony Cywilnej Kraju zaprosił dzieci i młodzież do udziału w XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic nie zrobi nikomu”. Konkurs stał się elementem akcji społeczno-edukacyjnej „Nie dla czadu”, której celem jest kształtowanie właściwych postaw oraz świadomości zagrożenia jakie niesie tlenek węgla (czad). Czad jest gazem trującym, bezbarwnym i bezwonnym, bardzo niebezpiecznym, zwanym „cichym zabójcą”. Warto w domu zainstalować czujkę dymu oraz czujkę tlenku węgla, której rolą jest sygnalizowanie jego nadmiernego stężenia w powietrzu. Na etap szkolny konkursu trwający do 1 marca 2013r wpłynęły cztery prace, które zostały przesłane na eliminacje powiatowe. W konkursie wzięli udział następujący uczniowie:
1.    Kalisz Mariola kl. II c
2.    Szeptak Arleta kl. III a
3.    Świgut Gabriela kl. III b
4.    Zygadlewicz Maciej kl. III a

Strona 21 z 28