W dniu 5 maja w sali obrad Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w Krakowie odbył się etap wojewódzki (IV) XVI edycji ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. W konkursie wzięły udział czteroosobowe drużyny reprezentujące następujące parki krajobrazowe województwa małopolskiego:PK Beskidu Małego, Ciężkowicko-Rożnowski PK, Dłubniański PK, PK Dolinki Krakowskie, PK Orlich Gniazd, PK Pasma Brzanki, Popradzki PK, Rudniański PK, Tenczyński PK, Wiśnicko-Lipnicki PK.

Popradzki Park Krajobrazowy był reprezentowany przez drużynę naszego gimnazjum, która zwyciężyła w poprzednim etapie w Barcicach. W składzie naszej drużyny znaleźli się:

  1. Cempa Mateusz III d
  2. Król Amelia III a                     
  3. Kubisz Monika II c
  4. Lelito Grzegorz II a

W pierwszej części konkursu wszyscy uczestnicy rozwiązywali test złożony z 25 pytań dotyczących wiedzy z biologii, geografii, ekologii oraz wiedzy o 11 parkach krajobrazowych województwa małopolskiego. W części drugiej rozpoznawali piętnaście slajdów przedstawiających chronione zwierzęta (z listy obejmującej 100 gatunków) oraz piętnaście slajdów przedstawiających chronione rośliny. Po podsumowaniu wyników wyłoniono zwycięzców.

Nasza drużyna zaprezentowała się świetnie zdobywając I miejsce drużynowo.

Wyniki drużynowe:

I miejsce – Publiczne Gimnazjum w Łabowej (Popradzki Park Krajobrazowy) 244pkt

II miejsce –Gimnazjum w Zalasowej (Park Krajobrazowy Pasma Brzanki) 226 pkt

III miejsce – Gimnazjum nr 1 w Stryszawie (Park Krajobrazowy Beskidu Małego) 194 pkt

I miejsce indywidualnie zajęła Amelia Król zdobywając największą ilość punktów – 67/75

Cała drużyna otrzymała nagrody w postaci lornetek i książek z rąk Pana Tomasza Pietrusiaka, |Zastępcy Dyrektora Departamentu Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.Nasza drużyna będzie reprezentować już po raz jedenasty województwo małopolskie na finale ogólnopolskim konkursu, który odbędzie się w dniach 05 - 09czerwca 2017 roku w województwie świętokrzyskim.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!