Dnia 9.10.2015r odbył się XIII Gimnazjalny Rajd szlakami Jana Pawła II na trasie Łabowa - Gaboń - Przehyba (1175m n.p.m.) - Dzwonkówka - Bereśnik - Szczawnica - Łabowa.  Organizatorem rajdu jak zawsze było Szkolne Koło Krajoznawczo Turystyczne, którego opiekunką jest mgr Danuta Binko.

Dokładny program rajdu:

5.00 - 5.45  - przejazd  autokarem na trasie Łabowa – Gaboń,

5.45 – 9.00 – przejście z Gabonia do Kamienia Świętej Kingi ,

9.00 – 9.40 – Msza Św. na ołtarzu polowym przy Kamieniu Św. Kingi ,

10.00 – 10.30 – wyjście zielonym szlakiem na Przehybę,

10.30 – 11.30 – pobyt w schronisku na Przehybie,

11.30 – 12.00 – zwiedzanie wystaw: "Jan Paweł II w Beskidach,Turystyka w Beskidzie Sądeckim" na Przehybie,

12.00 – 13.30 – przejście Małopolskim Szlakiem Jana Pawła II na trasie Przehyba - Dzwonkówka (983 m n.p.m.),

13.30 – 14.30 – przejście żółtym szlakiem na trasie Dzwonkówka - Bereśnik (843m n.p.m.),

14.30 - 15.00 - pobyt w Bacówce pod Bereśnikiem,

15.00 - 15.40 - przejście do Szczawnicy,

15.40 – 17.00 – przejazd autokarem ze Szczawnicy do Łabowej

W rajdzie wzięło udział 40 ucznówów, w składzie:

- zaproszeni goście z Gimnazjum nr 3 w Jelnej im. Bł. ks. Jerzego Popiełuszki (gmina Gródek nad Dunajcem):

kl. III: Cisoń Dominika, Kamińska Justyna, Leszczyńska Angelika, Zając Katarzyna - opiekun ks. mgr Grzegorz Lubecki (były ksiądz katecheta z gimnazjum w Łabowej),

- absolwent gimnazjum w Łabowej Patryk Złocki (w zastępstwie siostry - Kamili Złockeij z kl. IId),

- gimnazjaliści z Łabowej:

kl. IIb: Magdalena Łaciak, Kinga Sarata, Eryk Frączek, Arkadiusz Dziadosz.

kl. IId: Sebastian Zaczyk, Emilia Baran, Oliwia Kroczek,

kl. IIIa: Monika Cabak, Katarzyna Dobosz, Gabriela Wontorczyk, Patrycja Zielińska, Piotr Zygadlewicz, Szymon Leśniak,Justyna Dutka,

kl. IIIb: Wojciech Ćwikliński, Aleksander Bogdański, Natalia Pasiut, Natalia Baran, Jan Bogdański, Mateusz Laskoś,

kl. IIIc: Aleksandra Łopuch, Monika Mirek, Magdalena Cempa, Patrycja Janus, Oliwia Baran, Tomasz Biel, Mateusz Magiera, Maciej Kłębczyk, Martyna  Gaborek,

kl. IIId: Dawid Orzeł, Patrycja Zielińska, Jakub Zaczek, Bartłomiej Mirek, Jan Gawlak, Kinga Szczecina,

Kierownik rajdu: Danuta Binko,

Opieka: ks. Piotr Kiełbasa, ks. Grzegorz Lubecki, mgr Przemysław Janisz

Przewodnik Beskidzki: mgr Jakub Owsianka

Podczas rajdu pogoda nas nie rozpieszczała, ponieważ było chłodno, pochmurnie, pod koniec trasy padał deszcz. Wszyscy jednak poradzili sobie znakomicie z dosyć forsownym przejściem trasą górską - ok. 20km. Serdecznie dziękujemy ks. mgr Grzegorzowi Lubeckiemu oraz ks. mgr Piotrowi Kiełbasie za odprawienie Mszy Świętej oraz wszystkim, którzy przyczynili się do pięknej Oprawy Mszy Świętej - Dawid Orzeł, Mateusz Laskoś, Oliwia Baran, Martyna Gaborek, Monika Cabak. Przez cały czas  rajdu dopisywał nam dobry humor. Uczestnicy rajdu otrzymali znaczek rajdowy, którego projektantką jest absolwentka naszego gimnazjum Gabriela Świgut. Zaproszeni goście oraz pan przewodnik otrzymali okolicznościowe dyplomy za udział w rajdzie. Apteczką podczas rajdu opiekowali się Jan Gawlak z kl. IIId  ......Gratulujemy wszystkim uczestnikom rajdu przejścia ulubionego szlaku Jana Pawła II i zachęcamy do aktywnego wypoczynku w pięknych górach.