89. rocznicę Urodzin Jana Pawła II uczciliśmy Mszą św. o rychłą beatyfikację Papieża Polaka. Potem odbył się uroczysty apel, na którym wręczono nagrody laureatom różnych konkursów, które odbyły się w szkole. Nagrody w IX Konkursie Wiedzy o Patronie ufundował Pan Marek Janczak Wójt gminy Łabowa i sklepik szkolny „Grosik”. P. Anna Chronowska ogłosiła wyniki I Ogólnoszkolnego Testu o Janie Pawle IIRozdano puchary, medale i dyplomy za najlepsze wyniki w IV Biegu Wdzięczności za Pontyfikat Jana Pawła II.

Wyniki I Ogólnoszkolnego Konkursu Wiedzy o Patronie Szkoły

Konkurs odbył się 14 maja. Wzięło w nim udział 264 uczniów (nieobecnych 14 uczniów). Klasy uzyskały następujące procentowe wyniki (ilość poprawnych udzielonych odpowiedzi): zdecydowanie najlepiej wypadła kl. III c, uzyskując 82,2% ogólnej liczby punktów, II miejsce – kl. I a – 74% punktów, III miejsce – kl. I b – 68,2% pkt., IV miejsce – kl. II c – 65,3% pkt., V miejsce – kl. III d – 55,8% pkt., VI miejsce – kl. I d – 55,1% pkt., VII miejsce – kl. I c – 52,2% pkt., VIII miejsce – kl. III a – 48,6% pkt., IX miejsce – kl. II a – 47,8% pkt., X miejsce – kl. III b – 37,8% pkt., XI miejsce – kl. II b – 34,2% pkt., XII miejsce – kl. II d – 34,1% pkt. Wiedza o Patronie szkoły – Janie Pawle II uczniów gimnazjum kształtuje się na poziomie 54,6% pkt., a więc jest na poziomie średnim.
Maksymalną ilość punktów uzyskało 18 uczniów:
1. Joanna Szczecina - kl. III c
2. Angelika Wójsik – kl. III c
3. Krystyna Stożek – kl. III c
4. Adrianna Skraba –kl. I a
5. Paulina Baran – kl. I a
6. Mariusz Wójsik – kl. I a
7. Kinga Horowska – kl. I b
8. Justyna Lelito – kl. I b
9. Ola Jurek – kl. I b
10. Dominika Zielińska – kl. I b
11. Maria Augustyńska – kl. I b
12. Kamil Smreczak – kl. II c
13. Monika Poręba – kl. II c
14. Paulina Wrona – kl. III d
15. Justyna Klimczak – kl. III d
16. Krzysztof Smreczak – kl. I c
17. Klaudia Kachniarz – kl. I c
18. Agnieszka Sikora – kl. III a

Uczniowie z klas: II a, III b, II b i II d nie uzyskali maksymalnych wyników z testu.
Za co najmniej 50% poprawnych odpowiedzi uczniowie otrzymają uwagi pozytywne, za mniej niż 50% - uwagi negatywne.
Klasy, które uzyskały średnie punktów od 50% wzwyż, dostaną dodatkowe punkty do współzawodnictwa międzyklasowego, natomiast klasy ze średnią poniżej 50% - punkty ujemne. W związku z tym punkty dodatnie otrzymują:
kl. III c – 7 pkt.; kl. I a – 6 pkt.; kl. I b – 5 pkt.; kl. II c – 4 pkt.; kl. III d – 3 pkt.; kl. I d – 2 pkt.; kl. I c – 1 pkt. Punkty ujemne: kl. III a – -1 pkt.; kl. II a – -2 pkt.; kl. III b – -3 pkt.; kl. II b – -4 pkt.; kl. II d – -5 pkt.

Wszystkim uczniom, którzy dobrze poradzili sobie z testem o Patronie i klasom, które dobrze wypadły w ogólnej klasyfikacji - serdecznie gratulujemy. Warto, a nawet należy wiedzieć jak najwięcej o Patronie swojej szkoły, zwłaszcza że jest to tak godny Patron jak Jana Paweł II. Do zobaczenia na II Ogólnoszkolnym Teście o Patronie za rok. Mamy nadzieję, że wtedy wyniki będą zdecydowanie lepsze.