W dniu 23 października 2015 roku w Zespole Szkolno- Gimnazjalnym miało miejsce ciekawe wydarzenie. Pięć uczennic wzięło udział w produkcji programu edukacyjnego poświęconego segregacji odpadów. Dziewczęta prezentowały różne, zużyte materiały oraz sposób ich rozdzielania. Ważnym zagadnieniem omawianym przez uczennice były korzyści wynikające z segregacji odpadów jak: ochrona otaczającego środowiska, ograniczenie zużycia zasobów naturalnych, zmniejszenie ilości śmieci, ograniczenie przedostania się do otoczenia niebezpiecznych związków zawartych np. w bateriach, pomoc chorym dzieciom poprzez zbieranie plastykowych kapsli i zakup wózków inwalidzkich, za otrzymane za nakrętki pieniądze. Zdjęcia do programu edukacyjnego wykonywał pan Włodzimierz Karwala, dziennikarz TVP Kraków. W programie wystąpiły: Karolina Mirek (przewodnicząca SU klas IV – VI SP), Gabriela Gaborek, Amelia Mąka (obie są przedstawicielkami SK LOP w SP), Oliwia Kroczek (przewodnicząca SU Gimnazjum), Wiktoria Ormanty (prezes SK LOP w Gimnazjum).