PLEBISCYT
 Jednym z działań przewidzianych w programie Wieloletniego „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” (2016-2020) jest zakup nowości wydawniczych do bibliotek szkolnych.
 W tym roku szkolnym rozpoczęła  się realizacja Rządowego programu Książki naszych marzeń. W pierwszej kolejności zakupione zostaną książki do biblioteki szkoły podstawowej, a w przyszłym roku do gimnazjum. Za pieniądze z programu do biblioteki szkolnej zostaną zakupione książki - nowości wydawnicze, wybrane przez uczniów (zaakceptowane przez szkołę), które nie są podręcznikami.
 W marcu ubiegłego roku szkolnego uczniowie wzięli udział w zorganizowanych w naszej szkole Ogólnopolskich Wyborach Książek. Lista, która powstała, będzie wskazówką do zakupu nowych książek do biblioteki szkolnej.
Jest jeszcze czas, aby do tej listy dopisać inne tytuły nowości wydawniczych.
 Wypiszcie na kartce tytuły książek (serie wydawnicze), które chcielibyście  przeczytać, o których słyszeliście, że są ciekawe, warte waszej uwagi, i te, na które czekacie w kolejce w innych bibliotekach.
Podpisaną (imię, nazwisko, klasa) kartkę z wymienionymi tytułami książek (i koniecznie nazwiskiem autora) zostaw w bibliotece gimnazjum.
 Twój głos pomoże w zakupie nowych książek do biblioteki szkolnej.  Głosy można oddawać przez cały rok szkolny.
            Zakup preferowanych przez Was książek w ramach projektu nastąpi dopiero w nowym roku szkolnym, ale w miarę możliwości będą też nabywane w ciągu  tego roku szkolnego.
      ¦ WEŹ UDZIAŁ ! ¦     ODDAJ SWÓJ GŁOS ! ¦