20 czerwca 2009 – uroczyste zakończenie roku szkolnego 2008/2009.
Mszę św. dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum koncelebrowali: ks. Proboszcz Andrzej Fik i ks. Grzegorz Lubecki. Po mszy uczniowie SP udali się do GOK-u, a gimnazjaliści na salę gimnastyczną. Ostatni raz w tym roku szkolnym gimnazjaliści odśpiewali hymny państwowy i szkolny w obecności pocztu sztandarowego. Następnie pani Dyrektor Celina Cempa dokonała podsumowania pracy szkoły w mijającym roku szkolnym. W gimnazjum uczyło się 279 uczniów w 12 oddziałach. Średnia ocen z zajęć edukacyjnych w szkole wyniosła 3. 35. Wystawiono 155 ocen celujących. Oceny niedostateczne otrzymało tylko 10 uczniów, w tym jeden – dwie. Wszyscy uczniowie otrzymali promocję do następnej klasy lub ukończyli szkołę, a 10 uczniów będzie zdawać w sierpniu egzaminy poprawkowe.

Ranking klas w szkole:
1. Kl. II c – śr. 3. 79
2. Kl. III d – śr. 3. 75
3. Kl. I a i kl. I d – śr. 3. 52
4. KL. I b i kl. III c – śr. 3. 46
5. Kl. I c – śr. 3. 32
6. Kl. II d – śr. 3. 26
7. Kl. II b – śr. 3. 1
8. Kl. III b – śr. 3. 04
9. Kl. II a – śr. 2. 71
Wśród klas I najlepsze wyniki osiągnęły kl. I a i kl. I d, klas II – kl. II c – najlepszy wynik w szkole, klas III – najlepsza kl. III d.

Frekwencja wyniosła: za II semestr: 90, 2%, roczna – 91, 3%.
Ranking klas w zakresie frekwencji:
1. Kl. I a – 94, 39%
2. Kl. II c – 94, 3%
3. Kl. I c – 93, 4%
4. Kl. I b – 93%
5. Kl. I d – 92,9%
6. Kl. III a – 92, 26%
7. Kl. II a – 90, 7%
8. Kl. III d – 90, 6%
9. Kl. III c – 90, 1%
10. Kl. III b – 89, 89%
11. Kl. II b – 88%
12. Kl. II d – 86, 37%

W całej szkole 11 uczniów ma 100% frekwencję. Są to:
Kl. I a – Barbara Wójsik i Mariusz Wójsik
Kl. I b – Jakub Niemiec, Anna Szyszka i Sebastian Zaczek
Kl. I c – Łukasz Horowski
Kl. I d – Sebastian Malczak i Tomasz Rusiniak
Kl. II c - Kamil Smreczak i Barbara Smyda
Kl. III d – Łukasz Lorek
Uczniowie ci otrzymali nagrody książkowe.

W ciągu roku szkolnego były udzielane nagrody i kary statutowe. Pochwały: 67 pochwał dla 47 uczniów; wyróżnienia: 187 wyróżnień dla 98 uczniów; nagany: 41 nagan dla 32 uczniów; upomnienia: 155 upomnień dla 72 uczniów.

Oceny z zachowania roczne:
wzorowe – 33 uczniów – 13, 7%
bardzo dobre – 50 uczniów – 27, 4%
dobre – 125 uczniów – 34, 8%
poprawne – 48 uczniów – 15, 2%
nieodpowiednie – 16 uczniów – 4, 4%
naganne – 6 uczniów – 29, 6%

Uczniowie, którzy otrzymali promocje z wyróżnieniem – świadectwa z czerwonym paskiem, otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Są to:

KL. I A

Malczak Jarosław               śr. 4,87 zach. wzorowe
Ptak Magdalena                  śr. 5,0   zach. wzorowe
Szlachcic Małgorzata         śr. 5,33 zach. wzorowe

Pani Dyrektor wręczyła także nagrody książkowe uczniom za zwycięstwa w różnych konkursach organizowanych w ostatnich tygodniach.

W całorocznym konkursie Najlepsza klasa zwyciężyła kl. I a prowadzona przez wychowawcę p. Wiesława Matyjewicza. II miejsce zdobyła kl. I b pod kierunkiem wychowawczyni p. Bożeny Buczek, a III miejsce kl. III d pod opieką p. Agaty Janus. Najlepsze klasy otrzymały dyplomy uznania, a klasy Ia i I b otrzymają nagrody we wrześniu. Jakie? – to na razie tajemnica... Wiemy tylko, że będą fundowane przez Radę Rodziców.

Pani Dyrektor złożyła wyróżnionym uczniom serdeczne gratulacje i zachęciła ich oraz wszystkich pozostałych uczniów do solidnej nauki i wytężonej pracy w przyszłym roku szkolnym. Podziękowała wychowawcom, katechetom, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły za całoroczną pracę, a Rodzicom uczniów za wsparcie i pomoc w drodze przez cały rok szkolny do dnia dzisiejszego. Pani Dyrektor przekazała wszystkim Uczniom i Nauczycielom błogosławieństwo od Ojca Świętego Benedykta XVI, przesłane w podziękowaniu za życzenia świąteczne od Uczniów i Nauczycieli.

Potem uczniowie udali się do swoich klas i odebrali świadectwa. Skończył się rok szkolny 2008/2009, który upłynął pod hasłem Dobro mojej Ojczyzny uważam za moje dobro.
Przed nami wakacje. Dyrekcji szkoły, Nauczycielom, Uczniom i ich Rodzinom życzymy wspaniałego i udanego wypoczynku oraz dużo, dużo słońca! Do zobaczenia po wakacjach!