Back to Top

Aktualności

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

3 września – uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Jak co roku o godz. 8.00 spotkaliśmy się w kościele na Mszy św. We mszy uczestniczyły dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Św. Franciszka z Asyżu i młodzież naszego gimnazjum oraz dyrekcja i nauczyciele naszego Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego. Byli także rodzice, głównie pierwszaków, ale z podstawówki. Jak zwykle w takich uroczystych chwilach towarzyszyły nam sztandary i poczty sztandarowe szkół.{phocagallery view=category|categoryid=28| imageshadow=shadow1 | limitcount=2|imagerandom=1|float=right}

Poprawiono: wtorek, 04, kwiecień 2017 20:00

Czytaj więcej...

Dzień Integracji

11 września – Dzień Integracji. {phocagallery view=category|categoryid=26| imageshadow=shadow1 | limitcount=2|imagerandom=1|float=right}Od kilku lat odbywają się w naszej szkole zajęcia integracyjne dla uczniów wszystkich klas, od zeszłego roku w zmienionej formie wg opracowanego przez Zespół Wychowawczy programu. Zajęcia odbywają się w terenie. Na szczęście pogoda dopisała. Klasy I uczestniczyły w zajęciach sportowych na boisku szkolnym, rozgrywały różne ciekawe konkurencje – np. przeciąganie liny - pod okiem swoich wychowawców i nauczyciela wf. Sportowa rywalizacja z pewnością zintegrowała zespoły klasowe. Najlepsza okazała się klasa I d pod opieką p. Ireny Janiuk.

Poprawiono: wtorek, 04, kwiecień 2017 20:00

Czytaj więcej...

Pożegnanie absolwentów

18 czerwca odbyło się uroczyste pożegnanie absolwentów naszego gimnazjum.
O godz. 8. 00 odbyła się Msza św., którą celebrował  ks. Grzegorz Lubecki. Potem w sali GOK-u nastąpiło pożegnanie tegorocznych trzecioklasistów. Na spotkanie przybyli zaproszeni Goście: p. Wanda Kaczorowska – radna Rady Gminy Łabowa, p. Lidia Chronowska – dyr. Gminnej Biblioteki Publicznej, p. Małgorzata Pawlik – przewodnicząca Rady Rodziców, a także Rodzice absolwentów. Pani Dyrektor Celina Cempa rozpoczęła spotkanie. Przypomniała, że w 2006 r. naukę w klasach pierwszych rozpoczęło 98 uczniów, w trakcie nauki odeszło 6 uczniów, a doszło dwóch. Gimnazjum ukończyło w tym roku 102 uczniów – rocznik 1993. Pani Dyrektor podziękowała za trud wychowania i nauczania wychowawcom. Wychowawcami trzecioklasistów byli: kl. III a  - mgr Urszula Pych, kl. III b – mgr Adam Hejmej, kl. III c – mgr Anna Totoś i kl. III d – mgr Agata Janus. Następnie pani Dyrektor wyróżniła uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce i na egzaminach gimnazjalnych. W tym roku jest to 8 uczniów. Czworo uczniów kończy gimnazjum summa cum laude i otrzymuje Medal Najlepszy Absolwent 2009 z podobizną Patrona Szkoły i Jego słowami Zwyciężaj siebie! Pani Dyrektor przypomniała, że Medal Najlepszy Absolwent otrzymują uczniowie, którzy na egzaminach gimnazjalnych uzyskali trzy najlepsze w szkole wyniki ze wszystkich obecnie trzech obowiązkowych zewnętrznych egzaminów gimnazjalnych łącznie, mają świadectwo z czerwonym paskiem, czyli uzyskali średnią ocen co najmniej 4. 75 i co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania. Są to uczniowie:
1. Małgorzata Szlachcic (zam. Składziste) z kl. III d – śr. 5. 33, wzorowe zachowanie i 130 punktów;
Justyna Zielińska (zam. Roztoka Wielka) z kl. III c – śr. 5. 0, wzorowe zachowanie i 130 punktów;
2. Justyna Klimczak (zam. Roztoka Wielka) z kl. III d – śr. 5. 33, wzorowe zachowanie i 127 punktów;
3. Jarosław Malczak (zam. Kotów) z kl. III d – śr. 4. 87 , wzorowe zachowanie i 126
      punktów.
Gimnazjum z wyróżnieniem kończą również:
1. Magdalena Ptak (zam. Łabowa) z kl. III d – śr. 5. 0 i wzorowe zachowanie;
2. Kamil Kocoń (zam. Łabowa) z kl. III d – śr. 4. 87 i wzorowe zachowanie;
3. Jakub Pitner (zam. Nowa Wieś) z kl. III c – śr. 4. 8 i bardzo dobre zachowanie;
4. Agnieszka Sikora (zam. Nowa Wieś) z kl. III a – śr. 4. 79 i wzorowe zachowanie.

Nagrodę za 100% frekwencję (przez 3 lata gimnazjum) otrzymał Łukasz Lorek z kl. III d.
Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców naszego gimnazjum.
Pani Dyrektor wręczyła także nagrody uczniom zaangażowanym w pracę Samorządu Uczniowskiego – przew. SU Monice Bienias oraz Jakubowi Pitnerowi, który pełnił funkcję chorążego w poczcie sztandarowym.
Nagrody specjalne otrzymali chłopcy: Jarek Malczak i Wojtek Jasiński, którzy przez cały rok szkolny sprawnie prowadzili szkolny sklepik Grosik.
Pani Dyrektor podziękowała również katechetom, nauczycielom, a także rodzicom za trud włożony w wychowanie młodzieży kończącej gimnazjum, a także  skierowała podziękowania  w stronę władz i instytucji wspierających trudną pracę szkoły. Rodzicom wyróżnionych uczniów pani Dyrektor wręczyła listy gratulacyjne.

Na zakończenie pani Dyrektor skierowała do Absolwentów słowa: Życzę wam sukcesów w dalszej nauce, trafnych wyborów  w nauce i w życiu, abyście w wybranej przez Was szkole ponadgimnazjalnej odnaleźli siebie i swoje powołanie. Dum spiro, spero (Póki oddychamy, mamy nadzieję!) Nigdy nie poddawajcie się w dążeniu do celu, nie wątpcie w sens nauki, pracujcie wytrwale, stawajcie po stronie dobra. Niech nasz Patron Ojciec Święty Jana Paweł II będzie waszym wsparciem w trudnych chwilach i błogosławi Wam z Domu Ojca. Ojciec Święty Benedykt XVI w podziękowaniu za życzenia nadesłane  z naszej szkoły z okazji Świąt Wielkanocnych zawierza  Was opiece Matki Bożej i  z serca Wam błogosławi.
Po części oficjalnej spotkania uczniowie klas II pożegnali słowem i piosenką swoich starszych kolegów. Następnie po raz ostatni w montażu słowno-muzycznym zaprezentowali się trzecioklasiści. Pożegnaliśmy się po udanej scence na wesoło w wykonaniu Mateusza Złockiego.

Strona 93 z 93