Back to Top

Aktualności

Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych

„Bez porządnej biblioteki w porządnej szkole porządnie uczyć się nie da.”
                                                                Jadwiga Andrzejewska

27 PAŹDZIERNIKA 2008 obchodziliśmy po raz drugi w naszym gimnazjum
międzynarodowe święto Bibliotek szkolnych!

Z tej okazji w bibliotece szkolnej odbyła się:

  • Prezentacja wybranych fragmentów książek z naszej biblioteki
  • Na pierwszej lekcji uczniowie wszystkich klas wysłuchali krótkich fragmentów książek, które można wypożyczyć w naszej szkolnej bibliotece, a po które warto sięgnąć w wolnej chwili.  
  • Akcja Podaruj książkę bibliotece 
  • Quiz biblioteczny „Ile?”
Poprawiono: wtorek, 04, kwiecień 2017 20:00

Czytaj więcej...

I etap konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski

W naszym gimnazjum odbył się I etap konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski. Wzięło w nim udział 40 uczniów z klas I – III gimnazjum. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 25 pytań, za które można było zdobyć 26,5 pkt. W tym etapie zwyciężyli:
I miejsce – Małgorzata Szlachcic – 23,5 pkt.
II miejsce – Jarosław Malczak – 19,5 pkt.
III miejsce – Katarzyna Brożek – 18,5 pkt.
IV miejsce – Karolina Maciak – 15,5 pkt.
Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowano 11 uczniów.

Święto Szkoły

16 października Święto Szkoły – O godz. 8. 00 w kościele parafialnym w Łabowej odbyła się uroczysta Msza św. z okazji 30. rocznicy wyboru Polaka – Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową o szybką beatyfikację Jana Pawła II, którą celebrował ks. Proboszcz Andrzej Fik. Jak zwykle we mszy uczestniczyły poczty sztandarowe gimnazjum i szkoły podstawowej. 
Potem odbyło się uroczyste spotkanie społeczności szkolnej w szkole. Spotkaliśmy się po raz ósmy w roku, kiedy wypada 30. rocznica wyboru Karola Wojtyły na Papieża, 10. rocznica działalności Rodziny Szkół im. Jana Pawła II i 90. rocznica Odzyskania Niepodległości. Przybyło wielu Gości, m.in. pani Marta Sarota – st. wizytator Kuratorium Oświaty w Krakowie, ks. Andrzej Fik – proboszcz parafii w Łabowej, p. Wanda Kaczorowska – radna Rady Gminy, p. Władysław Samek – Prezes Zarządu Oddziału LOP w Nowym Sączu, dyrektorzy szkół z terenu gminy: p. Marzena Zaprzelska, p. Stanisława Smreczak i p. Marek Buda, Jerzy Chronowski –dyrektor GOK-u, p. Monika Piątek – kierownik GZOZ oraz pracownicy GZOZ, przedstawiciele Rady Szkoły z przewodniczącym p. Krzysztofem Skrabą i przedstawiciele Rady Rodziców z przewodniczącą p. Małgorzatą Pawlik.

 

Poprawiono: wtorek, 04, kwiecień 2017 20:00

Czytaj więcej...

Spotkanie z policjantem

5. 22 września – spotkanie z policjantem. Detektyw Haza z posterunku policji w Nawojowej mówił o odpowiedzialności karnej młodzieży w wieku gimnazjalnym, uświadamiając powagę różnych społecznie niepożądanych zachowań.

VI Forum Rodziny Szkół Diecezji Tarnowskiej

23 września - VI Forum Rodziny Szkół Diecezji Tarnowskiej w Gródku nad Dunajcem. Nasze gimnazjum zapewniło oprawę liturgiczną Mszy św.{phocagallery view=category|categoryid=29| imageshadow=shadow1 | limitcount=2|imagerandom=1|float=right}

Strona 91 z 93