Back to Top

Warsztaty filcowania pisanek

Warsztaty filcowania pisanek wielkanocnych

W marcu odbywały się warsztaty filcowania pisanek wielkanocnych. W zajęciach uczestniczyły uczennice klas pierwszych: Oliwia Kroczek, Oliwia Nieć, Magdalena Polańska i Justyna Wójtowicz. Potrzebne do pracy materiały i narzędzia (wełna czesankowa, jajka styropianowe, igły do filcowania, materiały pasmanteryjne, szpilki) zostały zakupione z  funduszy koła technicznego. Po krótkim wprowadzeniu i instruktażu techniki filcowania uczennice przystąpiły do racy i samodzielnie wykonały pierwszą, potem drugą i kolejną pisankę. Uczennice w doskonałym stopniu opanowały tę technikę. Początkowo odwzorowywały wzory na pisanki z czasem zaczęły  projektować własne motywy dekoracyjne. W pracy tej oprócz pomysłowości i kreatywności uczennice musiały wykazać się starannością, dokładnością i ogólnym poczuciem estetyki. Filcowane pisanki zostały zaprezentowane na wystawie świątecznej w szkole, a następnie przeznaczone na kiermasz świąteczny.

 

Galeria pisanek f i l c o w a n y c h 

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 
  

 

Wigilia w szkole

 Dnia 19 grudnia 2014r odbywały się w szkole klasowe wigilie. Trzy uczennice klasy III D: Gabrysia Dobosz, Faustyna Konieczny i Dominika Owcarz przygotowały wystrój świetlicy szkolnej na " Spotkanie opłatkowe" dla nauczycieli, pracowników szkoły i zaproszonych gości. Do dekoracji świetlicy szkolnej dziewczynki wykorzystały stroiki, bombki świąteczne i inne elementy dekoracyjne wykonane w ramach koła technicznego oraz na zajęciach technicznych. Każdy z zaproszonych gości otrzymał pamiątkową kartkę z życzeniami świątecznymi i okolicznościowy świąteczny stroik.

 

 

alt


   
   
   

Warsztaty modelarstwa

 Warsztaty modelarstwa dla uczniów naszej szkoły prowadzili członkowie Stowarzyszenia Miłośników Historii. Uczniowie wykonywali modele samolotów i samochodów wojennych, a następnie budowali makiety schronów i różnych innych obiektów wojennych. Warsztaty zakończyły się wystawą i zajęciami wojskowymi- poligonowymi prowadzonymi w terenie leśnym.   
   
   
   
   
   
   

 

 

 

"Uczeń z obiektywem"-warsztaty fotografii

Po raz drugi młodzież naszego gimnazjum ma okazję uczestniczyć w warsztatach fotografii. Zajęcia te są okazją do poznania tajników fotografii, rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Jak mówią sami uczniowie fajnie się bawią nie wiedząc, że uczą się przez zabawę trudnej sztuki fotografowania, czyli uwieczniania chwili w obiektywie. Zajęcia prowadzi pani fotograf Katarzyna Bielak. Uczniowie pracują na różnym sprzęcie fotograficznym i w różnych warunkach. Były zajęcia w plenerze, w studio fotograficznym, bawiliśmy się światłem, cieniem, wodą, ruchem. Było studio portretu. Zajęcia zakończą się wernisażem, na który zaprosimy naszych rodziców, kolegów i koleżanki ze szkoły.   
   
   
   polaroid
  zabawa z wodą zabawa ze światłem
   

Projekt edukacyjny "Papierowe wariacje"

Projekt edukacyjny "Papierowe wariacje" to dzieło sześciu uczennic-artystek, które spróbowały pokazać jak szary papier może być dekoracyjny i ozdobny. Projekt ten to zabawa z papierem,  to pokazanie jak bujną mamy wyobraźnię i sprawne ręce, a potrzebne nam są tylko nożyczki, klej i szary papier. Praca nad projektem trwała kilka miesięcy. 

 

buty-szkatułka
obraz-zegar
flakon-but
 papierowa moda nocna lampa papierowe krzeslo
 projekt fryzury-koczek kapelusz projekt parasola
 
 
Poprawiono: wtorek, 04, kwiecień 2017 20:00

Czytaj więcej...

Galeria prac uczniowskich

Przedstawiamy prace wykonane różnymi technikami wytwórczymi w ramach
zajęć technicznych i zajęć artystycznych. Wszystkie prace można oglądać
w pracowni technicznej.

Zapraszamy do obejrzenia naszej kolekcji

 

 Papieroplastyka-kolorowe szkatułki Papieroplastyka-kolorowe pudełka Szycie ręczne- broszki
 Papieroplastyka- kapelusze Szycie ręczne- broszki Papieroplastyka- pucharki na przybory
 Szycie ręczne- broszki Szycie ręczne- igielniki Origami- lilie

 

Poprawiono: wtorek, 04, kwiecień 2017 20:00

Czytaj więcej...

Strona 1 z 2