Back to Top

Czy znasz Order Uśmiechu?

Pod patronatem Samorządu Uczniowskiego klasy I i II wzięły udział w konkursie "Czy znasz Order Uśmiechu?" zorganizowanym przez Międzynarodową Kapitułę Orderu Uśmiechu i Muzeum Orderu w Rabce Zdroju.
Celem konkursu była popularyzacja i poszerzenie wiedzy na temat tego szczególnego odznaczenia.
Konkurs skierowany był do zespołów klasowych, aby wziąść w nim udział należało zapoznać się z ideą Orderu a następnie poprawnie wypełnić kartę konkursową.
Do wygrania są bardzo atrakcyjne nagrody - wycieczki dla całej klasy do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie oraz do Muzeum Orderu Uśmiechu i Rabkolandu w Rabce Zdroju. Losowanie zwycięskich klas odbędzie się 7 maja - liczymy na szczęście.

alt 

Konkursy Wielkanocne

Podtrzymując coroczną tradycję Samorząd Uczniowski zorganizował świąteczne konkursy - na najpiękniejszą pisankę i kartkę Wielkanocną.
W dniu 4 kwietnia 2012r. nastąpiło ich rozstrzygnięcie. Jury w składzie: p. B.Buczek, p. D.Binko, p. A.Wandas, p.A.Hejmej i reprezentant SU K.Rusiniak z kl.IIb, jednomyślnie za najpiękniejszą pisankę uznało pracę wykonaną przez Agnieszkę Chlebek z kl.Ic. Drugie miejsce zajęła Kinga Klimczak z kl.IIb, a trzecie Kinga Wnęk z kl.IIIb.
Również w konkursie na kartkę Wielkanocną komisja konkursowa (p. B.Buczek, p.J.Zdrojewska, p.S.Maksymiec, p.A.Hejmej i reprezentant SU K.Rusiniak z kl.IIb), była prawie jednomyślna i wybrała kartkę zrobioną przez Urszulę Wójsik z kl.Ic. Drugie miejsce przyznano Gabrieli Świgut z kl.IIb, a trzecie Beacie Mirek z kl.IIIb. 
Wszystkim biorącym udział w konkursach gratulujemy pomysłów i starannego wykonania prac.
Zwycięska kartka wraz z życzeniami od uczniów i pracowników naszego gimnazjum zostanie przesłana do Ojca Świętego.
alt

alt

alt

alt

Dzień Kobiet

W dniu 8 marca chłopcy z Samorządu Uczniowskiego złożyli serdeczne życzenia i obdarowali symbolicznym kwiatkiem panią Dyrektor i żeńską "część" Grona Pedagogicznego. Nie zapomnieli również o swoich koleżankach, którym razem z życzeniami wręczyli po słodziutkim lizaczku.

 

alt

alt

 


Poczta Walentynkowa

W tym roku Walentynki - 14 lutego "wypadły" w okresie ferii zimowych. Dlatego już od 8 lutego ruszyła akcja "Walentynkowej Poczty". Uczniowie na długich przerwach mogli wrzucać do wystawionej specjalnej skrzynki życzenia walentynkowe dla swoich sympatii. W piątek (10 lutego) członkowie SU doręczyli Walentynki do adresatów.

alt 

Świąteczny Apel

W dniu 22 grudnia o godz.8.00 na sali gimnastycznej odbył się, przygotowany przez Samorząd Uczniowski, szkolny apel. Przewodnicząca SU Renata Zięba zaprosiła zebranych do wysłuchania kolęd w wykonaniu reprezentantów z pięciu klas, którzy zakwalifikowali się do dzisiejszego finału.


- kl. Ia - Baran Marzena, Peregrym Klaudia, Sarata Patrycja - kolęda "Wśród nocnej ciszy",
- kl. Ic - Chlebek Agnieszka, Żywczak Małgorzata, Wójs Justyna - "Wśród nocnej ciszy",
- kl. Id - Pióro Mateusz, Złocka Natalia, Drożdż Justyna - "Przybieżeli do Betlejem pasterze",
- kl. IIa - Maciak Ewelina, Poręba Magdalena, Zaczyk Renata - "Śpiewanka pod choinkę",
- kl. IIIb - Sarata Małgorzata - "Cicha noc".

Gdy jury (p. dyrektor Celina Cempa, ks. Kamil Wróbel i p. Bożena Buczek) udało się na obrady, szkolny chór zaśpiewał dwie kolędy umilając czas oczekiwania na werdykt.
Zwyciężyła klasa IIa
2 miejsce klasa IIIb
3 miejsce klasa Ic

Następnie przewodnicząca SU złożyła wszystkim pracownikom szkoły i uczniom serdeczne życzenia,
aby nadchodzące święta były niezapomnianym czasem spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień.
Żeby, odbyły się w spokoju, radości wśród rodziny, przyjaciół oraz wszystkich bliskich osób.
Na zakończenie apelu wszyscy zaśpiewali wspólnie kolędę i rozeszli się do sal na klasowe spotkania wigilijne.

alt 

alt

alt 

alt

alt 

alt

alt

Strona 10 z 12