Back to Top

Wycieczka w Beskid Sądecki - Pasmo Jaworzyny Krynickiej

     Dnia 15.09.2012 odbyła się wycieczka górska zorganizowana przez SK LOP (wraz z opiekunką mgr Jolantą Brożek) oraz przez SKKT (wraz z opiekunką mgr Danutą Binko). Trasa wycieczki: Łabowa - Czarny Potok (przejazd autobusem) - Jaworzyna Krynicka (wyjazd kolejką gondolową) - Hala Łabowska - Łabowa (zejście przez Feleczyn). Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z florą i fauną Beskidu Sądeckiego - Pasma Jaworzyny Krynickiej oraz położeniem i środowiskiem geograficznym regionu. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wzięli udział w zajęciach, które przybliżyły im wiedzę o najbliższym rejonie. Na wycieczce obecniych było 11-tu uczniów: Maciej Zygadlewicz IIIa, Zuzanna Żabińska IIa, Urszula Cecur IIb, Dagmara Herbut IIb, Patrycja Lisowska IIb, Agnieszka Chlebek IIc, Małgorzata Żywczak IIc, Anna Stanisz IId, Piotr Zygadlewicz Ib, Dominika Fiut Id, Marta Lisowska Id.

 


alt

Wycieczka do Zakopanego i w Tatry

W dniach 11,12 czerwca 2012r. odbyła się dwudniowa wycieczka do Zakopanego i w Tatry. Organizatorem wycieczki było SKKT. W wycieczce uczestniczyło 41 uczniów z następujących klas:

IIb - 18 uczniów,

IIIb - 11 uczniów,

IIIa - 9 uczniów,

IIc - 2 uczniów,

IIa - 1 uczeń

Kierownikiem wycieczki była mgr Danuta Binko(opiekun SKKT), opiekę nad uczniami sprawowali: mgr Marek Zachradnik (wychowawca kl. IIB),   mgr Adam Hejmej (wychowawca kl. IIIB), mgr Agata Janus (wychowawca kl. IIIa), mgr Przemysław Janisz (nauczyciel języka angielskiego). 

Program wycieczki obejmował:

11 czerwca:

7.30 - 9.30 przejazd autokarem z Łabowej do Zakopanego,

10.30 - 14.00 wyjazd kolejką linową na Kasprowy Wierch, pobyt na szczycie, zjazd kolejką linową do Kuźnic (10-osobowa grupa chętnych uczniów pod opieką pana Przemysława Janisza i Przewodnika Tatrzańskiego zeszła pieszo do Kuźnic),

14.00 - 15.30 pobyt na Krupówkach,

15.30 - 16.00 przejazd na nocleg i posiłki do Nauczycielskiego Centrum Wypoczynkowo-Rehabilitacyjnego (Zakopane, Ciągłówka11)

12 czerwca:

9.00 - 9.30 przejazd autokarem na Krupówki,

9.30 - 11.00 pobyt na Krupówkach,

11.00 - 12.00 przejście z Krupówek na Krzeptówki, po drodze zwiedzanie Starego Cmentarza na Pęksowym Brzyzku

12.00 - 13.00 udział we Mszy Św. w Sanktuarium M.B. Fatimskiej na Krzeptówkach

13.00 - 14.00 przejście z Krzeptówek na parking do centrum Zakopanego

14.00 - 17.00 przejazd z Zakopanego do Łabowej, przejazd koło Wielkiej Krokwi w Zakopanem, krótki postój w Mc. Donaldzie w Nowym Targu oraz      w pobliżu  zamku w Czorsztynie

17.00 powrót do Łabowej

Pomimo deszczowej pogody wszystkim dopisywały znakomite humory i wycieczka została zaliczona do udanych.

alt


altalt


alt


alt


alt


alt


alt


alt


altIII Powiatowy Rajd Szkół im. Jana Pawła II

W dniu 18 maja 2012 roku w Krynicy Zdrój odbył się po raz trzeci Powiatowy Rajd Szkół im. Jana Pawła II. Organizatorem rajdu jak zawsze był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła IIw Krynicy Zdroju, a patronat nad nim objęło Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu. Rajd rozpoczął się o godzinie 9.00 pod pomnikiem Jana Kiepury w Krynicy Zdroju skąd 12 drużyn udało się na wyznaczone trasy po Krynicy i na Górę Parkową. Drużyny, których w sumie było 12, miały zapewnioną obsługę trasy przez kadrę ZSP im. Jana Pawła II : Barbarę Bałuc i Włodzimierza Godka - przewodników beskidzkich PTTK oraz Marcina Nowaka - ratownika krynickiej grupy GOPR.W punktach kontrolnych uczestnicy przybijali w dzienniczku rajdowym pieczątki, a przy tablicy Jana Pawła II poniżej figury Matki Boskiej Królowej Krynickich Zdrojów na Górze Parkowej zapalili znicz i przypięli chorągiewkę z nazwą swojej szkoły. Rajd to nie tylko wędrówka i dobra zabawa, ale także edukacja. W punkcie kontrolnym na szczycie Góry Parkowej sprawdzano drużynom zawartość apteczki, posiadanie mapy Beskidu Sądeckiego i obuwia sportowego, a na trasie podkreślano walory przyrodnicze i kulturalne regionu oraz konieczność dbania o nie. Przypomniano również tajniki znakowania szlaków. Uczestnicy mieli możliwość integracji z koleżankami i kolegami z innych szkól, a nawet państw, gdyż gościnnie udział w rajdzie wzięła zaprzyjaźniona Stredná Odborná Škola ze słowackich Lipan.W ZSP przy ul. Nadbrzeżnej dla strudzonych wędrowców czekał smaczny posiłek - naleśniki z serem, drożdżówka i gorąca herbata. Przygotowali i wydawali go uczniowie Technikum Gastronomicznego, a opiekunów obsługiwali uczniowie Technikum Hotelarskiego.  Nasze gimnazjum reprezentowała 10-osobowa grupa z kl. IIIb - Małgorzata Sarata, Małgorzata Mąka, Renata Zięba, Amadeusz Mirek,Justyna Lichoń, Katarzyna Sekuła,Natalia Jania, z kl. IIa - Joanna Kachniarz, Ewelina Maciak i z kl. II b - Karolina Rusiniak  pod opieką pani mgr Danuty Binko i ks.Kamila Wróbla. Uczestnicy przystąpili do rywalizacji w konkursach: wiedzy o szlakach papieskich na podstawie wydawnictwa „Małopolski Szlak Papieski imienia Jana Pawła II” A. Matuszczyka i piosenki turystycznej.W jury konkursu o szlakach zasiedli m. in. wicedyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu, Maria Jabłońska oraz prezes Oddziału PTTK im. R. Nitribitta w Krynicy - Zdroju, Stanisław Winter.Wśród piosenek znalazła się turystyczna wersja "Koko..", ale największą furorę zrobiła "Pocztówka z Beskidu", którą wykonały w duecie dwie drużyny - ZSP z Krynicy - Zdroju i PG z Łabowej. Gimnazjaliści z Łabowej z opiekunem, Danutą Binko, dopisali własną zwrotkę i refren do "Pocztówki z Beskidu". Znalazło się tam oczywiście odwołanie do Jana Pawła II.
Beskid wiosną najpiękniejszy,
słońce z lasem w berka gra.
Wyruszamy w drogę pieszo
na szlak, który znasz.
Nasz Przewodnik i Opiekun
wiedzie nas do nieba bram,
Papież, co w poprzednim wieku
wskazał drogę nam, wskazał nam.
Refren: Wiosną radośnie szumią drzewa,
Jan Paweł II łączy nas,
wspólna wędrówka nas rozgrzewa,
dookoła dźwięcznie szemrze las.

W kategorii gimnazjów nasza grupa obroniła I miejsce, które zdobyliśmy również w ubiegłym roku. Nagrodą był puchar, dyplom dla grupy oraz indywidualne nagrody dla poszczególnych uczestników. Do konkursów naszą drużynę przygotowywali - mgr Danuta Binko i mgr Mariusz Gorczowski. Gratulujemy zwycięstwa!

Dokładniejsze informacje o rajdzie można uzyskać na stronkach:  http://www.sadeczanin.info/kosciol-i-religia/pilnujcie-mi-tych-szlakow-rajd-szkol-im-jana-pawla-ii,34217,   http://www.krynica.szkola.pl/info/aktualnosci.php,  http://www.youtube.com/watch?v=7Zn7tzGZ2ME

 alt

 

alt 

 

alt 

 

alt 

 

alt


alt


alt


alt


alt

 

 

Zajęcia terenowe z astronomii

25.05.2012

W dniu 25 maja 2012r na posesji państwa Binko w Nowym Sączu odbyły się trzecie w tym roku szkolnym zajęcia terenowe z astronomii w ramach kółka geograficznego. Na zajęciach obecnych było trzech uczniów z naszego gimnazjum, uczennica ze szkoły podstawowej w Łabowej i absolwentka naszego gimnazjum. Celem zajęć były konsultacje z uczniem na temat referatu na konkurs wojewódzki z zakresu astronomii i astronautyki oraz obsrewacje obiektów astronomicznych przez teleskop HEQ5. Pomimo pochmurnej pogody udało się nam obejrzeć Księżyc i Saturna. Organizatorami spotkania byli - mgr Danuta Binko (opiekun kółka geograficznego) oraz pan Wojciech Binko (astroamator, członek PTMA)

 

28.04.2012

W dniu 28 kwietnia 2012r na posesji państwa Augustyńskich w Łabowej odbyły się zajęcia terenowe z astronomii w ramach kółka geograficznego, które prowadzi mgr Danuta Binko. Celem spotkania było przygotowanie uczniów do Wojewódzkiego Konkursu na referat z zakresu astronomii i astronautyki organizowanego przez Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne w Niepołomicach. Na zajęciach była obecna Katarzyna Augustyńska z kl. IIIb, której udzielono konsultacji w sprawie referatu na temat księżyców Układu Słonecznego. Jarosław Dutka z kl. IIc,  wykonywał szkice astronomiczne - Księżyca, gromady kulistej M-13, Hihotów - dwóch blisko siebie leżących gromad otwartych i M-44-gromady otwartej. Na zajęciach korzystano z teleskopu Sky Watcher ED80. W zajęciach wzięła udział Maria Augustyńska absolwentka naszego gimnazjum i ubiegłoroczna laureatka wyżej wspomnianego konkursu. Gościem i konsultantem na zajęciach był jak zawsze pan Wojciech Binko.

alt

 

17.10.2011

W dniu 17 października 2011r w godzinach 20.00 - 22.00 pod Krzyżem Jubileuszowym w Łabowej po raz kolejny odbyły się zajęcia terenowe z astronomii w ramach kólka geograficznego, które prowadzi mgr Danuta Binko. W zajęciach uczestniczyło 12 uczniów i 3 absolwentów naszego gimnazjum. Na zajęciach obecni byli goście: jak zwykle pan Wojciech Binko (astroamator, członek Polskiego Towarzystwa miłośników Astronomii, który służy nam fachowaymi wskazówkami i pomaga przy obsłudze sprzętu astronomicznego) oraz Aleksander Cieśla (astroamator, czołowy polski twórca szkiców astronomicznych). Przy pomcy dwóch teleskopów obserwowaliśmy nastepujące obiekty: Jowisz, Neptun, M-31, M-51, M-81, M- 82 (galaktyki), M-3, M-2 (gromady kuliste), M-45 (Plejady), Hihoty (dwie gromady otwarte), mgławice Veil.  

 

 

Spotkania z podróżnikiem

W dniu 8.05.2012r gościliśmy po raz drugi w tym roku szkolnym podróżnika firmy "TRZASK" - pana Ryszarda Stabacha. Tym razem mogliśmy obejrzeć  prezentację ubarwioną bardzo ciekawym komentarzem na temat Rosji i Mongolii. W spotkaniu wzięło udział 210 gimnazjalistów i 27 uczniów kl VI szkoły podstawowej. Koordynator spotkania - mgr Danuta Binko, opiekun SKKT.

alt

 

 

Dnia 20.01.2012r w naszym gimnazjum gościliśmy podróżnika z firmy "TRZASK", z którym tym razem odbyliśmy wirtualną podróż do Peru. Pan Ryszard Stabach  przybliżył odległy dla nas kraj bardzo ciekawie opowiadając (przeplatając humorem) na temat geografii, kultury, historii ,obyczajów i codziennego życia w Peru. Spotkanie było ubarwione pokazem pięknych zdjęć i oryginalnych strojów. W spotkaniu wzięło udział 215 uczniów gimnazjum i 17 uczniów szkoły podstawowej, którzy z dużym zainteresowaniem wysłuchali podróżnika. Koordynatorem spotkabnia była mgr Danuta Binko - opiekun SKKT.

 

Strona 12 z 13