Back to Top

V Powiatowy Rajd szkół im. Jana Pawła II

21 maja 2014 odbył się już V Powiatowy Rajd Szkół im. Jana Pawła II pod patronatem Starosty Nowosądeckiego. Organizatorem był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju. Rajd miał charakter międzynarodowy, gdyż uczestniczyła w nim młodzież ze szkoły w Lipanach (Słowacja). 10 drużyn ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w pięknym wiosennym słońcu wędrowało z centrum Krynicy-Zdroju i ze Słotwin na Górę Krzyżową, nie zważając na wiatrołomy, a następnie na Górę Parkową, gdzie pod pamiątkową tablicą poświęconą niedawno kanonizowanemu Patronowi rajdu zapalono znicze i złożono chorągiewki w barwach papieskich z nazwami szkół. Następnie w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych odbyły się konkursy: wiedzy o szlakach papieskich, życiu Patrona i Beskidzie Sądeckim, piosenki turystycznej, które zdecydowały o kolejności na podium. Uczestnicy rajdu w bibliotece szkolnej obejrzeli prezentację i wystawę pt „Droga do świętości”. Była też okazja do wspólnych rozmów, a nawet tańców do melodii turystycznych piosenek. Gościem specjalnym był misjonarz z Peru. Każda z drużyn otrzymała pamiątkową statuetkę, dyplom i upominki, które wręczali Adam Mazur – radny powiatowy, Maria Jabłońska – dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego oraz Janina Złotnicka - Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju. Wśród szkół podstawowych wygrała - Szkoła Podstawowa Nr 21 im. Jana Pawła II w Nowym Sączu, wśród gimnazjów wygrało – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łabowej, najlepszą szkołą średnią okazało się Liceum Ogólnokształcące im. Artura Grottgera w Grybowie, a najlepszą szkołą w kategorii międzynarodowej okazała się szkoła w Lipanach. Dzięki Starostwu Powiatowemu uczestnicy rajdu mogli liczyć na pyszny poczęstunek przygotowany przez naszych uczniów, a pragnienie w ten upalny dzień zaspokoili wodą mineralną „Kryniczanka” zasponsorowaną przez Przedsiębiorstwo „Uzdrowisko Krynica-Żegiestów” S. A. Gimnazjum z Łabowej reprezentowała 10-cio osobowa grupa uczniów: z kl. IIIa (konkurs wiedzy i śpiew)- Marzena Baran, Patrycja Sarata, Aleksandra Świgut, z kl IIIc (śpiew i akordeon)- Jakub Zieliński, z kl. IIId (śpiew)- Justyna Drożdż, Mateusz Pióro, z kl. IId (śpiew) - Gabriela Dobosz, Faustyna Konieczny, Michał Szczygieł, klIa ( śpiew i akordeon) - Arkadiusz Szeptak. Grupą podczas rajdu opiekowali się : mgr. Danuta Binko (przygotowująca uczniów do konkursów) oraz ks. Piotr Kiełbasa (przygotowujący uczniów do śpiewu i akompaniujący uczniom podczas występu). Uczniowie otrzymali dyplom oraz puchar za I miejsce. Gratulujemy! Film z rajdu można obejrzeć na stronce: http://www.malopolskie.tv/film/v_powiatowy_rajd_szkol_im_jana_pawla_ii_pilnujcie_mi_tych_szlakow_-7581.html

 

 

Czytaj więcej...

Ogólnoszkolny konkurs "NAJLEPSZY GEOGRAF - 2014"

W drugim semestrze roku szkolnego 2013/14 odbył się konkurs dla klas trzecich gimnazjum pt. "Najlepszy geograf - 2014". Celem konkursu było utrwalenie wiadomości z geografii z całego cyklu kształcenia w gimnazjum w klasach I-III, a przede wszystkim jak najlepsze przygotowanie się do egzaminu (arkusz -  przedmioty przyrodnicze) z geografii. Konkurs miał charakter trzech testów na wzór zadań egzaminacyjnych obejmujących program z geografii z klasy pierwszej, drugiej i trzeciej gimnazjum. Najlepszymi geografami w naszym gimnazjum okazali się: I miejsce - Klaudia Trojan IIId 90% punktów, II miejsce - Małgorzata Żywczak IIIc 83% punktów, III - miejsce Konrad Banach IIIb 80% punktów. Gratulujemy wysokich wyników! Najlepsza trójka geografów została nagrodzona ocenami celującymi z geografii oraz nagrodami książkowymi wręczonymi na uroczystym pożegnaniu absolwentów. Już teraz zachęcamy drugoklasistów do utrwalania wiedzy z geografii aby w przyszłym roku uzyskać jak najlepsze wyniki w kolejnej edycji konkursu...Organizatorem konkursu jest nauczycielka geografii - mgr Danuta Binko.


Ogólnopolski konkurs "OLIMPUS" - geografia - sesja wiosenna 2014

Dnia 28.03.2014 nasi gimnazjaliści wzięli udział w ogólnopolskim konkursie z geografii, którego organizatorem jest firma "OLIMPUS" z Warszawy. Konkurs miał charakter testu złożonego z pytań zamkniętych, ale za to utrudnionych możliwością wielokrotnego wyboru. W konkursie wzięło udział 17-tu uczniów: czworo z klas I, czworo z klas II,dziewięcioro z klas III. Najwyższe wyniki uzyskali: Faustyna Konieczna IId 76%, Klaudia Trojan IIId 71%, Klaudia Zaczyk IIId 69%,  Norbert Chlebek IIIc 67%, Patrycja Zaczyk 64%. Zainteresowanym polecamy stronkę http://www.olimpus.edu.pl/strona-gowna gdzie można przyjrzeć się archiwum testów z kluczem odpowiedzi z różnych przedmiotów i być może zgłosić się do takiego konkursu w następnej edycji. Jest to doskonała forma utrwalania i poszerzania wiadomości z ulubionych przedmiotów jak również forma powtórki do egzaminu gimnazjalnego oraz możliwość podwyższenia średniej ocen z przedmiotu. Koordynatorem szkolnym konkursu jest mgr Danuta Binko.

Spotkanie z podróżnikiem - Indie

Dnia 18.11.2013 - uczniowie i nauczyciele naszego gimnazjum mieli okazję kolejny już raz uczestniczyć w spotkaniu z podróżnikiem firmy "TRZASK". Tym razem gościł u nas pan Ryszard Stabach, który przy pomocy barwnej prezentacji przybliżył nam Indie. Spotkanie miało na celu uzupełnienie programu nauczania z przedmiotu geografia w gimnazjum. W spotkaniu wzięło udział 178 uczniów i 9 nauczycieli. Koordynatorem spotkania była mgr Danuta Binko - nauczyciel geografii i opiekun SKKT.

Czytaj więcej...

Małopolski konkurs geograficzny 2013/14

W dniu 24.10.2013 odbył się etap szkolny Małopolskiego Konkursu Geograficznego pod hasłem "Poznajemy świat i Polskę". W konkursie wzięło udział siedmiu gimnazjalistów: z klasy IIIb - Izabela Baran, Urszula Cecur, Maciej Dawid Mirek, z klasy IIIc -  Agnieszka Chlebek, Jakub Zieliński, Norbert Zieliński, z klasy IId - Bartłomiej Klimczak. Najlepszy wynik uzyskał Jakub Zieliński, który został zakwalifikowany do etapu rejonowego. Etap rejonowy odbędzie się 6.12.2013 - gratulujemy i trzymamy kciuki za Kubę.

Czytaj więcej...

Strona 8 z 13