Back to Top

POMAGAMY DOROTCE WRÓBEL

W dniach 28-30 września na terenie Zespołu Szkolno - Gimnazjalnego w Łabowej, członkowie Szkolnego Koła Caritas zorganizowali zbiórkę pieniędzy w celu pomocy rodzicom Dorotki w zakupieniu drogiego leku Dacogen, który nie jest w Polsce refundowany.

Dorotka mimo, że jest jeszcze malutka to już cierpi na bardzo złośliwy nowotwór. Objęta jest pomocą  stowarzyszenia Sursum Corda. 

Dzięki hojności wszystkich uczniów i pracowników szkoły zebraliśmy 840 zł. Pieniądze te zostały wpłacone na konto stowarzyszenia z dopiskiem dla DOROTKI WRÓBEL.

Dziekujemy :) 

ZEBRANIE ORGANIZACYJNE SZKOLNEGO KOŁA CARITAS

W dniu 14 września 2016 roku odbyło się zebranie członków SK Caritas, na którym wybrano zarząd i przydzielono zadania na rok szkolny 2016/2017.

Zarząd SZKOLNEGO KOŁA CARITAS 

przewodnicząca - Oiwia Kroczek z klasy IIId

zastępca -  Martyna Nidecka z klasy IIIa

skarbnik - Zuzanna Fugas z klasy IIId.

pieka nad gablotą - Rita Kościsz i Katarzyna Zielonka klasa IIIa

prowadzenie kroniki - Magdalena Polańska , Justyna Wójtowicz klasa IIIa. 

Powitano również nowego asystenta kościelnego ks. mgr R. Więcława i zatwierdzono plan pracy na rok szkolny 2016/2017.

 

Szkolne Koło CARITAS na WIELKANOC

W dniach od 14 do 18 marca uczniowie ze SKC zbierali pieniądze na świąteczne paczki żywnościowe z okazji WIELKANOCY.

Dzięki zaangażowaniu uczniów naszego gimnazjum zabrano 87 zł.  Z pieniędzy tych, członkowie SKC mogli zakupić artykuły spożywcze, które trafiły do jednej z rodzin uczniów gimnazjum.

Dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie !  

Tydzień Życzliwości

W dniach od 14 do 18 grudnia 2015r. na terenie gimnazjum, Szkolne Koło CARITAS prowadziło zbiórkę artykułów spożywczych.

Wszystkim, którzy zechcieli włączyć się w akcję, zgodnie z obietnicą odwdzięczyliśmy się uwagami pozytywnymi.

Z zebranej w tym czasie żywności przygotowaliśmy paczkę świąteczną, która z pomocą pana pedagoga dotarła przed świętami do jednej z rodzin uczniów naszej szkoły.

W jej i swoim imieniu DZIĘKUJEMY! 

XV Dzień Papieski "Jan Paweł II - Patron Rodziny"

W dniach 12-13 października Szkolne Koło Caritas włączyło się w zbiórkę publiczną na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. W tym roku szkolnym w naszym sztabie o numerze 244 pracowało 8 uczennic, które kwestowały na terenie Zespołu Szkolno - Gimnazjalnego. Dzięki hojności uczniów SP i gimnazjum udało nam się zebrać 216 zł 29 gr.

Pieniądze te zostały wpłacone na konto fundacji, która zajmuje się udzielaniem stypendiów zdolnym i ubogim dzieciom i młodzieży.

Wszystkim za udział w akcji dziękujemy! 

alt 

alt 

alt

alt 

 

Strona 2 z 6