Back to Top

Zebranie organizacyjne

W dniu 16.09.2013r. odbyło się zebranie Szkolnego Koła Caritas, na którym wybrano zarząd koła oraz zaplanowano działania na rok szkolny 2013/2014.

Przewodniczącą została Agnieszka Chlebek kl. IIIc, zastępcą Małgorzata Żywczak kl. IIIc, skarbnikiem Roksana Kaczmarczyk kl. IIIa.

Wykonanie gabloty powierzono Małgosi Żywczak i Uli Wójsik z kl. IIIc, a prowadzenie kroniki SKC Małgosi Sekule i Karolinie Szczecinie z klasy IIIc.

W kolejnym punkcie obrad, zarząd powitał nowych członków koła oraz naszego nowego opiekuna duchowego ks. mgr Piotra Kiełbasę.    

Na zakończenie wszyscy zebrani zatwierdzili plan pracy na rok szkolny 2013/2014.


 

Kiermasz Wielkanocny 2013r.

 

W dniu 24.03.2013r. w Niedzielę Palmową w salce przy kościele w Łabowej, Szkolne Koło Caritas, wspólnie z Kołem Technicznym zorganizowało kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez uczniów Zespołu Szkolno - Gimnazjalnego w Łabowej. Przez kolejne dni tj. 25-27.03.2013r. kiermasz odbywał się na terenie ZSG.

W tym roku szkolnym pomagaliśmy naszemu koledze Damianowi, który w ostatnie wakacje uległ nieszczęśliwemu wypadkowi. Gdyby nie ten wypadek chodziłby z nami do klasy I gimnazjum. Jego obecne życie to pobyty w szpitalu, ciagła rehabilitacja i nauka indywidualna z nauczycielem w domu. Damian bardzo potrzebuje rehabilitacji. Obecnie wyczerpał już limit finansowy z NFZ i stąd nasza inicjatywa zbierania funduszy na dalsze zabiegi.

Kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem dzięki czemu zebraliśmy aż 2040zł. Cała kwota została przekazana rodzicom Damiana z przeznaczeniem na jego dalszą rehabilitację.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie naszej akcji!!!

 Dziękujemy również tym wszystkim, którzy  pomogli nam w organizacji i przeprowadzeniu kiermaszu!

 Grupa uczniów SK CARITAS zaangażowana w kiermasz wielkanocny:
1. Ewelina Maciak
2. Jowita Nowak
3. Sylwia Lelito
4. Anna Krzysztofiak
5. Marzena Pucharska
6. Karolina Rusiniak
7. Gabriela Świgut
8. Anna Lelito
9. Kinga KLimczak
10. Arleta Szeptak
11. Magdalena Poręba
12. Natalia Wnęk
13. Zuzanna Żabińska

 przygotowania do kiermaszu wielkanocne pisankiozdoby już wyeksponowane
 koszyczki origami wazony flakony kolorowe kusudamy
 stroiki świąteczne i wiosenne ozdoby różne ostatnie porządki

Czytaj więcej...

Tydzień Życzliwości

Jak co roku Szkolne Koło Caritas zorganizowało przed Świętami Bożego Narodzenia akcję "świąteczna paczka".

W dniach od 10XII do 14XII uczniowie na długiej przerwie wrzucali do przygotowanego koszyka przyniesione artykuły spożywcze, w tym również słodycze. Dzięki pomocy pedagoga szkolnego przygotowana paczka żywnościowa trafiła przed świętami do jednej z rodzin uczniów z naszej szkoły. Wszystkim, którzy wsparli naszą akcję serdecznie dziękujemy.

XII Dzień Papieski - " Jan Paweł II Papież Rodziny"

Z okazji Dnia Papieskiego Szkolne Koło Caritas, po raz kolejny włączyło się w zbiórkę publiczną na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. 

W dniach od 12 do 17 października 2012 roku uczniowie kwestowali na terenie Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego oraz Łabowej. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży oraz mieszkańców Łabowej. W tym roku wolontariusze zebrali aż 623zł, które zostały wpłacone na konto fundacji.

Za wsparcie i zrozumienie SERDECZNIE DZIĘKUJEMY! 

alt

alt

alt

alt

alt

 

ZEBRANIE ORGANIZACYJNE

W dniu 12 września 2012r odbyło się zebranie organizacyjne Szkolnego Koła Caritas, na którym został wybrany nowy zarząd koła oraz przyjęto nowych członków.       Na dzień dzisiejszy koło liczy 20 członków w tym 4 nowych.

ZARZĄD SKC w roku szkolnym 2012/2013 

Przewodnicząca: Jowita Nowak kl IIIa 

zastępca: Joanna Kachniarz kl IIIa

skarbnicy: Gabrysia Świgut kl. IIIb, Karolina Rusiniak kl. IIIb

kronikarz: Ewelina Maciak kl. IIIa

opiekun gabloty: Agnieszka Chlebek kl. IIc, Justyna Wójs kl. IIc

opiekun koła:  mgr Agata Janus

asystent duchowy: ks. mgr Kamil Wróbel. 

Strona 4 z 6