Back to Top

Dobro na wagę złotówki

Fundusz Caritas Diecezji Tarnowskiej - DZIECIOM zorganizował akcję zbierania złotówek na pomoc chorym i ubogim dzieciom. Nie wzięliśmy bezpośrednio udziału w tej akcji, ale wsparliśmy pomocą w zbiórce naszych kolegów i koleżanki ze Szkolnego Koła Caritas w szkole podstawowej. Akcja trwała od 08 do 31 maja 2017 roku. Zebraliśmy 130 zł (1m to ok. 44 złotówki) i tym samym przybliżyliśmy się do celu o 2,95m. Małymi krokami mogliśmy przyczynić się do okazania wielkiego dobra.

Czytaj więcej...

Warto Pomagać

Z okazji Roku Wolontariatu, członkowie SKC wzięli udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Nowym Sączu, którego finał miał miejsce 22 kwietnia 2017 roku.

Przedmiotem konkursu był plakat obrazujący działania podejmowane przez organizacje wolontariackie na rzecz innych, miał on również zachęcić uczniów do włączenia się w prace wolontariatu.

Czytaj więcej...

Dar Serca

Do 16 grudnia 2016 roku będzie trwać akcja zbiórki pieniędzy dla dwóch dziewczynek z Muszyny- Madzi i Amelki, które uległy poważnemu wypadkowi samochodowemu pod koniec września 2016 roku. Zbiórkę prowadzą wolontariuszki ze SK Caritas pod opieką pani pedagog A. Pulki. Zachęcamy do wsparcia tej akcji i pomocy rówieśniczkom w kosztownej rehabilitacji.

Czytaj więcej...

XVI Dzień Papieski

Jak co roku nasza szkoła włączyła się w obchody  Dnia Papieskiego. Z tej okazji SK Caritas prowadziło zbiórkę pieniędzy na stypendia dla ubogiej i zdolnej młodzieży. Włączając się w budowę żywego pomnika Jana Pawła II zebraliśmy 335zł 74 gr, które zostały wpłacone na konto fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. 

Mikołaj 2016

Z okazji mikołajek SK Caritas prowadziło zbiórkę artykułów szkolnych dla dzieci z oddziału pediatrycznego w szpitalu z Krynicy - Zdroju. Zebrane kredki, plastelina i bloki rysunkowe trafiły do dzieci przebywających w szpitalu.  Wszystkim, którzy wsparli tę akcję dziękujemy :)

Strona 1 z 6