Back to Top

Wycieczka Szlakiem Hrabiego Adama Stadnickiego

W sobotę 7 września 2013r trzynastu uczniów naszego gimnazjum wraz z opiekunem SK LOP panią Jolantą Brożek i opiekunem SKKT panią Danutą Binko wybrało się na wycieczkę krajoznawczo-turystyczną wędrując Szlakiem Hrabiego Adama Stadnickiego. Szlak oznakowany jest biało-zielonymi kwadratami . Rozpoczyna się w centrum Łabowej, a następne prowadzi przez malowniczy Uhryń, obrzeża rezerwatu Uhryń i dociera do czerwonego szlaku na szczycie pasma Jaworzyny Krynickiej. Wycieczka rozpoczęła się o godz. 730, a do czerwonego szlaku doszliśmy o godz. 1030. Pogoda była piękna. Idąc grzbietem pasma w kierunku Hali Łabowskiej udało się nam  podziwiać Tatry. Na trasie było dużo turystów korzystających z pogodnej aury. Po krótkim odpoczynku na Hali Łabowskiej ruszyliśmy dalej szlakiem Stadnickiego do Skałki Składziszczańskiej, z której podziwialiśmy cudowny widok na Kotlinę Sądecką i Beskid Niski. Po powrocie na Halę Łabowską wszyscy skorzystali z zasłużonego odpoczynku przy ognisku. Zejście przez Feleczyn do Łabowej trwało dwie godziny. Wszyscy byli zadowoleni z wycieczki choć może trochę zmęczeni. Wędrując tym szlakiem mogliśmy poznawać i podziwiać cenne walory przyrodnicze najbliższej nam okolicy.

 

 

Czytaj więcej...

Zarząd SK LOP w roku szkolnym 2013/2014


Prezes – Chlebek Agnieszka kl. III c
Wiceprezes – Totoś Joanna kl. I a
Sekretarz – Klimczak Bartłomiej kl. II d
Skarbnik – Żywczak Małgorzata kl. III c

Opiekun SK LOP – mgr Jolanta Brożek

Podsumowanie konkursu Nadleśnictwa Nawojowa

Na biwaku Feleczyn w Łabowej odbyło się 12 czerwca 2013r uroczyste spotkanie uczestników konkursu plastycznego organizowanego przez Nadleśnictwo Nawojowa. Na konkurs napłynęło 567 prac ze szkół i przedszkoli z terenu nadleśnictwa. W pracach jury konkursu uczestniczył artysta malarz pan Stanisław Chomiczewski. Cieszymy się, że Gabriela Świgut z kl. III b zdobyła III miejsce w kategorii „Człowiek w środowisku leśnym oraz skutki jego działania”. Dyplomy i nagrody zostały wręczone przez zastępcę Nadleśniczego panią mgr inż. Danutę Kmak. Po części oficjalnej konkursu miał miejsce poczęstunek.

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyniki konkursu "Ekotest"

Ogólnopolskie Centrum Edukacji w Warszawie ogłosiło wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy nt. ekologii i ochrony środowiska „Ekotest”. Wyróżnienie w tym konkursie za zajęcie 10-tego miejsca w kategorii Gimnazjum otrzymała Joanna Kachniarz z kl. III a. Brawo!

Konkurs plastyczny Nadleśnictwa Nawojowa

SK LOP zachęcało wszystkich uczniów naszego gimnazjum do wzięcia udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez Nadleśnictwo Nawojowa. Tematy konkursu:
1.    „Leśne krajobrazy”
2.    „Człowiek w środowisku leśnym oraz skutki jego  działalności”

Na etap szkolny napłynęło 11 prac. Zostały one przesłane na finał do Nadleśnictwa Nawojowa.

Strona 19 z 28