Back to Top

Akcja "Sprzątanie Świata - Polska"

19 – 21 IX 2014r
„Turysto! Szanuj Środowisko!”
– to hasło tegorocznej akcji. Tym razem zachęcamy do refleksji nad wpływem na środowisko w czasie wypoczynku, na urlopie, w czasie pobytu na łonie przyrody. W jaki sposób oddziałujemy na przyrodę podczas wędrówki górskim szlakiem, podczas spaceru po lesie czy rejsu żaglówką po jeziorze? Co każdy z nas może zrobić, żeby zmniejszyć swój negatywny wpływ na środowisko? Jak możemy ograniczyć tworzenie odpadów? Dlaczego warto prowadzić ich selektywną zbiórkę ?
Czyli promujemy „nieśmiecenie”, odkrywanie lasów i odpowiedzialną turystykę!
W związku z hasłem tegorocznej akcji SK LOP zaproponowało udział w konkursie plastycznym o tej samej tematyce.
Plakaty mogły być wykonywane przez grupę uczniów liczącą do 2 osób. Na konkurs napłynęło 13 prac ( 4 z klas pierwszych, 6 z klas drugich, 3 z klas trzecich). Oceny prac dokonało jury w składzie:
- pani Joanna Złocka  – nauczyciel plastyki
- pani Jolanta Brożek – opiekun SK LOP
Oto wyniki:
I miejsce – Aleksandra Filip kl. III a
II miejsce – Karolina Zaczek, Anita Furczoń kl. III b
III miejsce – Piotr Zygadlewicz kl. II a
                   Paula Rolka, Dominika Fiut kl. III d

 

 

Czytaj więcej...

PIESZA WYCIECZKA NA HALĘ ŁABOWSKĄ

W sobotę 6 września dwunastu uczniów naszego gimnazjum wraz z opiekunem SK LOP panią Jolantą Brożek i opiekunem SKKT panią Danutą Binko wybrało się na wycieczkę krajoznawczo-turystyczną na Halę Łabowską.
 Program wycieczki:
a) zbiórka uczestników na placu przed szkołą o godz. 800
b) przejście na Halę Łabowską przez Łabowiec
c) udział we Mszy Świętej w intencji żołnierzy Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej i księdza Władysława Gurgacza o godz. 1100
d)  ognisko na Hali Łabowskiej
e) przejście Szlakiem Hrabiego Adama Stadnickiego na Skałkę Składziszczańską
f) powrót do Łabowej przez Feleczyn
 Podczas wycieczki można było podziwiać piękno jesiennej przyrody oraz posłuchać bolesnych wspomnień dotyczących historii naszego terenu. Wszyscy byli zadowoleni z wycieczki choć może trochę zmęczeni. W drodze powrotnej towarzyszył nam lekki deszcz, ale nie popsuł nam humorów.

 

Czytaj więcej...

ZARZĄD SK LOP W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

Prezes – Ormanty Wiktoria kl. II b
Wiceprezes – Konieczna Faustyna kl. III d
Sekretarz – Mołodec Paulina kl. II b
Skarbnik – Totoś Joanna kl. II a

Opiekun SK LOP - mgr Jolanta Brożek

Konkurs Nadleśnictwa Nawojowa

W dniu 12 czerwca 2014 roku na wiacie edukacyjno-turystycznej - Feleczyn odbyło się uroczyste spotkanie uczestników konkursów plastycznych organizowanych przez Nadleśnictwo Nawojowa. W konkursach wzięli udział uczniowie szkół i przedszkoli z terenu nadleśnictwa. Cieszymy się, że Gabriela Wontorczyk z kl. I a zdobyła II miejsce w konkursie plastycznym nt. „Co nam daje las” w kategorii gimnazjum. Dyplomy i nagrody zostały wręczone przez Starszego Specjalistę Służb Leśnych pana Władysława Samka. Po części oficjalnej konkursu miał miejsce poczęstunek przy ognisku.

Wyróżnienia w konkursie EKOTEST

Ogólnopolskie Centrum Edukacji w Warszawie ogłosiło wyniki konkursu „Ekotest”, w którym wzięło udział piętnastu uczniów naszego gimnazjum. Konkurs został zorganizowany z okazji obchodów "Dnia Ziemi". Cieszymy się, że aż pięciu uczestników otrzymało wyróżnienie w tym konkursie. Są to: Konrad Banach z kl. III b, Agnieszka Chlebek z kl. III c, Małgorzata Żywczak z kl. III c, Urszula Wójsik z kl. III c oraz Dominika Świgut z kl. II b.                         

 

Czytaj więcej...

Strona 14 z 28