Back to Top

Konkurs Wiedzy o AIDS

W związku z obchodami Światowego Dnia Walki z AIDS (1 grudnia) w klasach drugich naszego gimnazjum został przeprowadzony Konkurs Wiedzy o AIDS. Wzięło w nim udział 78 uczniów. Pytania dotyczyły między innymi znajomości przyczyny choroby AIDS, sposobów zakażenia wirusem HIV, sposobów zapobiegania zakażeniu, zachowań wobec ludzi zakażonych wirusem HIV.
Choroba jest nieuleczalna dlatego szeroka wiedza na jej temat jest szczególnie ważna.
Wyniki konkursu:
I miejsce – Rogóż Paulina kl. II a, Mołodec Paulina kl. II b
II miejsce – Laskoś Mateusz kl. II b, Sarata Gabriela kl. II d
III miejsce – Sulicz Justyna kl. II b, Gaborek Martyna kl. II c

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Biologicznego Multitest

W dniu 4 grudnia zostały ogłoszone wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Biologicznego Multitest 2014 organizowanego przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie. Ogromny sukces odniosła Faustyna Konieczna z kl. III d, która zajęła I miejsce w kategorii klas trzecich uzyskując równocześnie tytuł laureata tego konkursu. Faustyna pokonała 211 uczniów z całej Polski. Za zwycięstwo otrzymała grawerowany dyplom laureata oraz nagrodę książkową. Z naszego gimnazjum tytuł laureata konkursu zdobyła również Paulina Mołodec z kl. II b (IX miejsce). Wyróżnienia otrzymały: Joanna Totoś z kl. II a (XV miejsce) oraz Patrycja Zaczyk z kl. II c (XV miejsce). Nagrodzeni byli przygotowywani przez opiekuna SK LOP panią Jolantę Brożek oraz panią Urszulę Pych.                           Gratulujemy sukcesów

Awans do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Biologicznego

Zostały ogłoszone kwalifikacje do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Biologicznego. Z naszego gimnazjum do tego etapu awansowały dwie uczennice: Konieczna Faustyna z kl. III d oraz Świgut Dominika z kl. III b. Etap rejonowy konkursu odbędzie się 16 stycznia 2015 r. Opiekunem naukowym dziewcząt jest pani Jolanta Brożek. Gratulujemy i życzymy wytrwałości w dalszej nauce.

Akcje SK LOP w roku szkolnym 2014/2015

Zachęcamy wszystkich uczniów do uczestniczenia w naszych całorocznych akcjach charytatywnych oraz chroniących środowisko:
1. Zbiórka plastikowych nakrętek każdego rodzaju:
•    po napojach, sokach, wodach
•    po mleku
•    po ketchupach, majonezach
•    po środkach chemicznych (żele do prania, płyny do prania, płyny do mycia naczyń, itp.)
•    po kosmetykach (żele pod prysznic, itp.)
UWAGA! Wszystkie nakrętki muszą być czyste i pozbawione papierowych elementów, nie mogą posiadać naklejonych cen. Przed oddaniem nakrętek należy je dokładnie oczyścić.
Za przyniesienie większej ilości nakrętek (ponad 100) można otrzymać pozytywną uwagę. Nakrętki należy oddać nauczycielowi biologii lub wychowawcy klasy. Nakrętki są gromadzone w sali biologicznej.

2. Zbiórka zużytych baterii.
Zachęcamy wszystkich uczniów, aby w trosce o środowisko naturalne aktywnie włączyli się do zbiórki zużytych baterii. Baterie można oddać nauczycielowi biologii lub wychowawcy klasy. Za przyniesienie 10 baterii można otrzymać pozytywną uwagę. Pojemnik na baterie znajduje się w sali biologicznej.
UWAGA! W każdym miesiącu można otrzymać maksymalnie trzy uwagi pozytywne łącznie za nakrętki i baterie.


Ogólnopolski Konkurs Biologiczny Multitest

Trzynastu uczniów naszego gimnazjum wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Biologicznym Multitest 2014 organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu złożonego z 26 pytań. Konkurs był zróżnicowany na poziom klasy pierwszej (5 osób), drugiej (3 osoby) i klasy trzeciej (5 osób). Test dotyczył bardzo szczegółowej wiedzy z różnych dziedzin biologii i składał się z zadań  wielokrotnego wyboru. Karty odpowiedzi zostały wysłane do Warszawy a wyniki pojawią się na początku grudnia.

Strona 13 z 28