Back to Top

Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny "EKO - PLANETA"

Jedenastu członków SK LOP wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „EKO – Planeta” organizowanym przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie. Udział w konkursie polegał na rozwiązaniu testu z zakresu wiedzy ekologicznej złożonego z 30 pytań oraz napisaniu wypowiedzi na temat „ W jaki sposób według Ciebie możemy chronić lasy przed zanieczyszczeniem przez człowieka?”. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do dnia 31 maja 2015 roku. W konkursie wzięli udział:
1. Filip Aleksandra kl. III a
2. Filip Aneta kl. III a
3. Klimczak Jakub kl. II d
4. Konieczna Faustyna kl. III d
5. Lelito Krzysztof kl. III b
6. Lichoń Jakub kl. III a
7. Orzeł Dawid kl. II d
8. Owcarz Dominika kl. III d
9. Skraba Patryk kl. II d
10. Świgut Dominika kl. III b
11. Zaczyk Patrycja kl. II c

 

Czytaj więcej...

Konkurs plastyczny "Bezpieczeństwo i rozwaga"

Nasze koło zachęcało uczniów do udziału w XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga!” organizowanego przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.
Celem konkursu jest zainteresowanie tematem bezpieczeństwa, gdyż właściwa postawa oraz świadomość występowania różnorodnych zagrożeń może uratować życie lub zdrowie. Konkurs ma za zadanie promować wiedzę o bezpieczeństwie oraz kształtować prawidłowe postawy, rozwijać wyobraźnię i świadomość, co może się stać, gdy nie przestrzegamy podstawowych zasad bezpieczeństwa w domu, w szkole, na wycieczce, podczas zabawy.
Szkoda, że tylko dwoje uczniów wykonało prace plastyczne. Byli to: Bartłomiej Klimczak z kl. III d oraz Gabriela Wontorczyk z kl. II a.

Lekcja biologii "na żywo"

W dniu 10 lutego na sali gimnastycznej odbyła się lekcja biologii „na żywo” poświęcona owadom. Przedstawiciele Agencji Impresaryjno – Artystycznej KLAPS ART z Krakowa przybliżyli naszym uczniom budowę i sposób życia wielu owadów. Największą atrakcją spotkania była możliwość oglądania kilkudziesięciu pięknie ubarwionych i różnych rozmiarów owadów w gablotach oraz żywych okazów. Wśród tych ostatnich znalazły się: konik polny, świerszcz, karaczan, szarańcza, modliszka. Dużym zainteresowaniem cieszyły się okazałe motyle i ćmy z Madagaskaru. W spotkaniu wzięły udział następujące klasy: I a, I d, II a, II b, II d.

Czytaj więcej...

Etap gminny ogólnopolskiego konkursu - Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski

W dniu 15 stycznia 2015r w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Łabowej odbył się  etap gminny ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Wzięło w nim udział 11 uczniów z klas I – III naszego gimnazjum. W konkursie należało rozwiązać test składający się z 25 pytań za, które można było uzyskać 65 punktów.  Piętnaście pytań konkursowych dotyczyło wiedzy z zakresu biologii, geografii, ekologii, ochrony środowiska, a dziesięć wiadomości o Popradzkim Parku Krajobrazowym. Zadania oceniała komisja, w której znaleźli się przedstawiciele Urzędu Gminy – pani Anna Polańska, pani Bogumiła Konieczna oraz opiekun SK LOP – pani Jolanta Brożek. W wyniku zmagań konkursowych została wyłoniona  czteroosobowa drużyna, która  będzie reprezentować nasze gimnazjum w kolejnym etapie, który odbędzie się 5 marca 2015r w Starym Sączu. W drużynie znaleźli się:
1.    Konieczna Faustyna  kl. III d
2.    Świgut Dominika kl. III b
3.    Mołodec Paulina  kl. II b
4.    Totoś Joanna  kl. II a                     
Wszystkim uczestnikom konkursu cenne nagrody książkowe ufundował i wręczył wójt Gminy Łabowa pan Marek Janczak.

 

Czytaj więcej...

Etap szkolny konkursu - Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski

W dniu 11 grudnia w naszym gimnazjum został przeprowadzony I etap ogólnopolskiego konkursu - Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski. Wzięło w nim udział 20 uczniów z klas I – III. Uczestnicy rozwiązywali test składający się z 25 pytań za, które można było uzyskać aż 55 punktów. Pytania dotyczyły wiedzy z biologii ogólnej, ekologii, ochrony środowiska, geografii oraz wiedzy o Popradzkim Parku Krajobrazowym. Oto zwycięzcy konkursu:
I miejsce – Konieczna Faustyna kl. III d
II miejsce – Mołodec Paulina kl. II b
III miejsce – Świgut Dominika kl. III b
Do II etapu konkursu, który odbędzie się  15 stycznia 2015r zostało zakwalifikowanych 11 uczniów:
1.    Konieczna Faustyna  kl. III d
2.    Mołodec Paulina kl. II b
3.    Świgut Dominika kl. III b
4.    Totoś Joanna kl. II a
5.    Złocki Szymon kl. I d
6.    Skraba Patryk kl. II d
7.    Lichoń Jakub kl. III a
8.    Rogóż Paulina kl. II a
9.    Cempa Mateusz kl. I d
10.     Król Amelia kl. I a
11.     Ormanty Wiktoria kl. II b
                                         Gratulujemy

Strona 12 z 28