Back to Top

Awans do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Biologicznego

Zostały ogłoszone kwalifikacje do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Biologicznego. Z naszego gimnazjum do tego etapu awansowały trzy uczennice: Ormanty Wiktoria z kl. III b, Mołodec  Paulina z kl. III b oraz Totoś Joanna z kl. III a. Etap rejonowy konkursu odbędzie się 7 grudnia 2015 r. Opiekunem naukowym dziewcząt jest pani Jolanta Brożek. Gratulujemy i życzymy wytrwałości i sukcesów w dalszej nauce.

Prelekcja o skarbach mórz i oceanów

Dla wszystkich uczniów klas pierwszych i drugich w dniu 28 października w sali gimnastycznej została zorganizowana prelekcja pt. „Fauna i flora mórz i oceanów”. Pan Stanisław Jantura, który od 30 lat jest kolekcjonerem morskich skarbów, przedstawiał około 500 okazów reprezentujących rejon raf koralowych i basen Morza Śródziemnego. Wśród  naturalnych, utrwalonych okazów można było oglądać rekina koralowego, rekinka psiego, egzotyczną kolekcję ryb (ryba tygrysia, najeżki, papugoryby), ciekawe okazy rozgwiazd, gąbek, jeżowców, ozdobne muszle. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się najstarsze pieniądze na świecie (muszle monetki), kolekcje bursztynu z inkluzjami, kolekcje pereł i perłopławów, szczęki rekina. Prelekcja była prowadzona w klimacie ciekawych opowieści z dziedziny zoologii i geologii oceanicznej. Na zakończenie spotkania można było obejrzeć z bliska wszystkie prezentowane eksponaty.

 


 

Czytaj więcej...

Udział w programie edukacyjnym

W dniu 23 października 2015 roku w Zespole Szkolno- Gimnazjalnym miało miejsce ciekawe wydarzenie. Pięć uczennic wzięło udział w produkcji programu edukacyjnego poświęconego segregacji odpadów. Dziewczęta prezentowały różne, zużyte materiały oraz sposób ich rozdzielania. Ważnym zagadnieniem omawianym przez uczennice były korzyści wynikające z segregacji odpadów jak: ochrona otaczającego środowiska, ograniczenie zużycia zasobów naturalnych, zmniejszenie ilości śmieci, ograniczenie przedostania się do otoczenia niebezpiecznych związków zawartych np. w bateriach, pomoc chorym dzieciom poprzez zbieranie plastykowych kapsli i zakup wózków inwalidzkich, za otrzymane za nakrętki pieniądze. Zdjęcia do programu edukacyjnego wykonywał pan Włodzimierz Karwala, dziennikarz TVP Kraków. W programie wystąpiły: Karolina Mirek (przewodnicząca SU klas IV – VI SP), Gabriela Gaborek, Amelia Mąka (obie są przedstawicielkami SK LOP w SP), Oliwia Kroczek (przewodnicząca SU Gimnazjum), Wiktoria Ormanty (prezes SK LOP w Gimnazjum).

 

Czytaj więcej...

Etap szkolny Małopolskiego Konkursu Biologicznego

20 października 2015 w naszym gimnazjum odbył się etap szkolny Małopolskiego Konkursu Biologicznego. W konkursie wzięło udział dziewięciu uczniów z klas drugich i trzecich. Siedmiu uczniów zdobyło ponad 75 % możliwych do uzyskania punktów. Lista zakwalifikowanych do etapu rejonowego ukaże się 10 listopada na stronie Kuratorium Oświaty. Trzymamy kciuki za naszych gimnazjalistów.

 

 

 

Akcje SK LOP w roku szkolnym 2015/2016

SK LOP przypomina, że kontynuowane są całoroczne akcje charytatywne oraz chroniące środowisko:
1. Zbiórka plastikowych zakrętek każdego rodzaju:
•    po napojach, sokach, wodach
•    po mleku
•    po ketchupach, majonezach
•    po środkach chemicznych (żele do prania, płyny do prania, płyny do mycia naczyń, itp.)
•    po kosmetykach (żele pod prysznic, itp.)
Za przyniesienie większej ilości zakrętek (około 150) można otrzymać pozytywną uwagę. Zakrętki można oddać nauczycielowi biologii lub wychowawcy klasy. Zakrętki są gromadzone w sali biologicznej.
2. Zbiórka zużytych baterii.
Zachęcamy wszystkich uczniów, aby w trosce o środowisko naturalne aktywnie włączyli się do zbiórki zużytych baterii. Baterie można oddać nauczycielowi biologii lub wychowawcy klasy. Za przyniesienie 10 baterii można otrzymać pozytywną uwagę. Pojemnik na baterie znajduje się w sali biologicznej.
UWAGA! W każdym miesiącu można otrzymać maksymalnie trzy uwagi pozytywne łącznie za zakrętki i baterie.
Informujemy, że w maju 2015 roku wspólnie ze Szkołą Podstawową oddaliśmy prawie 100 kg zebranych baterii.

Strona 9 z 28