Back to Top

Etap szkolny konkursu - Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski

W naszym gimnazjum został przeprowadzony I etap ogólnopolskiego konkursu - Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski. Wzięło w nim udział 22 uczniów z klas I – III. Uczestnicy rozwiązywali test składający się z 25 pytań za, które można było uzyskać  46 punktów. Pytania dotyczyły wiedzy z biologii ogólnej, ekologii, ochrony środowiska, geografii oraz wiedzy o Popradzkim Parku Krajobrazowym. Oto zwycięzcy konkursu:
I miejsce – Totoś Joanna kl. III a i Mołodec Paulina kl. III b
II miejsce – Skraba Patryk kl. III d
III miejsce – Złocki Szymon kl. II d
Do II etapu konkursu, który odbędzie się  15 stycznia 2016r zostało zakwalifikowanych 13 uczniów:
1.    Totoś Joanna  kl. III a
2.    Mołodec Paulina kl. III b
3.    Skraba Patryk kl. III d
4.    Złocki Szymon kl. II d
5.    Ormanty Wiktoria kl. III b
6.    Cempa Mateusz kl. II d
7.    Król Amelia kl. II a
8.    Lelito Grzegorz kl. I a
9.    Polańska Julia kl. I c
10.     Rogóż Paulina kl. III a
11.     Zieliński Piotr kl. I a
12.     Lichoń Łukasz kl. I a
13.     Kubisz Monika kl. I c
                                         Gratulujemy
                                        

Wycieczka edukacyjna

W czwartek, 17 grudnia odbyła się wycieczka edukacyjna zorganizowana dla czterech zwycięskich drużyn, nagrodzonych w

konkursie „Segregacja odpadów. Uczniowie pod opieką swoich wychowawców: p. Anny Totoś, p. Agaty Janusz, p. Ireny Janiuk, p. Moniki Piątek oraz p. Laury Czajki i opiekuna SK LOP p. Jolanty Brożek mieli możliwość poznania nieznanych, ciekawych miejsc. W ramach wycieczki uczniowie zapoznali się z obiektami i funkcjonowaniem ujęcia wody w Starym Sączu, poznali działalność oczyszczalni ścieków w Wielopolu. Zwiedzając w Nowym Sączu schron prowadzony przez Towarzystwo  Historyczne poznali sposób jego funkcjonowania w czasie działań wojennych. Miłym akcentem wycieczki było zaśpiewanie kolędy i złożenie życzeń świątecznych czytelnikom  portalu „Sądeczanin” przez uczniów klasy I b i I c na sądeckim rynku. W trakcie wyjazdu uczestnicy mogli się posilić w Mc Donaldzie. Serdecznie dziękujemy władzom Gminy Łabowa za umożliwienie udziału w interesującej wycieczce.

 

 

Czytaj więcej...

Konkurs "Segregacja odpadów"

W dniu 11 grudnia 2015r

został rozstrzygnięty konkurs dotyczący segregacji odpadów. Został on ogłoszony przez Gminę Łabowa i trwał cały miesiąc listopad. Celem tego konkursu było zapoznanie uczniów gimnazjum z właściwymi zasadami segregacji odpadów obowiązującymi w Gminie Łabowa. Konkurs składał się z następujących kategorii: klasowy kącik segregacji odpadów, zbiórka plastikowych zakrętek, zbiórka zużytych baterii. Uczniowie wszystkich klas zebrali 154,5 kg zakrętek, które zostały przekazane na pomoc dla Błażeja. Zebrano również 63,5 kg baterii. Dla czterech najlepszych klas zostały ufundowane nagrody rzeczowe oraz wycieczka edukacyjna. Uczniowie pozostałych klas otrzymali nagrody pocieszenia. W uroczystym podsumowaniu konkursu wziął udział Wójt Gminy Łabowa Pan Marek Janczak, który był fundatorem nagród. Oto zwycięscy:
I miejsce – kl. I c
II miejsce – kl. II b
III miejsce – kl. II a
IV miejsce – kl. I b

W przeprowadzeniu konkursu zaangażowany był opiekun SK LOP oraz nauczyciele zespołu przyrodniczego.

 

Czytaj więcej...

Konkurs Wiedzy o AIDS

Kolejny raz w związku z obchodami Światowego Dnia Walki z AIDS (1 grudnia) w klasach drugich naszego gimnazjum został przeprowadzony Konkurs Wiedzy o AIDS i wirusie HIV. Wzięło w nim udział 78 uczniów. Pytania dotyczyły między innymi znajomości przyczyny choroby AIDS, sposobów zakażenia wirusem HIV, sposobów zapobiegania zakażeniu, zachowań wobec ludzi zakażonych wirusem HIV.
Choroba jest nieuleczalna dlatego szeroka wiedza na jej temat jest szczególnie ważna i może chronić przed zakażeniem.
Wyniki konkursu:
I miejsce – Cycoń Mariusz kl. II a
II miejsce – Król Amelia kl. II a
III miejsce – Cempa Mateusz kl. II d

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Biologicznego Multitest

Zostały ogłoszone wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Biologicznego Multitest 2015 organizowanego przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie. Wielki sukces odniosła Joanna Totoś z kl. III a, która zajęła III miejsce w kategorii klas trzecich uzyskując równocześnie tytuł laureata tego konkursu. Za zwycięstwo otrzymała dyplom laureata oraz nagrodę książkową. Z naszego gimnazjum w kategorii klas pierwszych tytuł laureata konkursu zdobyła również Monika Kubisz z kl. I c (IX miejsce). Wyróżnienie otrzymał Piotr Zieliński z kl. I a (XIV miejsce). Nagrodzeni byli przygotowywani przez opiekuna SK LOP panią Jolantę Brożek.                           Gratulujemy sukcesów

Strona 8 z 28