Back to Top

Wyróżnienia w konkursie Eko - Planeta

Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie ogłosiło wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „EKO – PLANETA”. Bardzo dobrze wypadli w nim nasi uczniowie, z których najlepszy wynik osiągnęła Mołodec Paulina z kl. III b.
Wyróżnienia w konkursie otrzymali również:
1.    Totoś Joanna kl. III a
2.    Skraba Patryk kl. III d
3.    Ormanty Wiktoria kl. III b
                                       Gratulujemy !

I miejsce w etapie parkowym ogólnopolskiego konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski

W dniu 18 marca 2016 roku w Powiatowej i Miejsko-Gminnej  Bibliotece Publicznej w Starym Sączu Filia w Barcicach odbył się etap parkowy (III) XV edycji ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. W konkursie wzięło udział 10 czteroosobowych drużyn z dziesięciu gimnazjów reprezentujących gminy z obszaru Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Drużyny te wygrały eliminacje gminne. Z powiatu nowosądeckiego uczestniczyły drużyny reprezentujące gimnazja w: Bereście (gmina Krynica), Jazowsku (gmina Łącko), Łabowej, Łomnicy (gmina Piwniczna), Nawojowej, Rytrze, Starym Sączu, Złockiem (gmina Muszyna). Z powiatu nowotarskiego przybyły drużyny z gimnazjum w Krościenku i Szczawnicy. W drużynie naszego gimnazjum znaleźli się następujący uczniowie:
1.    Król Amelia  kl. II a                      
2.    Mołodec Paulina  kl. III b
3.    Skraba Patryk  kl. III d
4.    Totoś Joanna  kl. III a
Konkurs został oceniony przez uczestników jako bardzo trudny. Należało się w nim wykazać szeroką wiedzą z różnych dziedzin biologii, z geografii oraz wiedzą o najbliższym regionie dotyczącą Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Cieszymy się, że nasi uczniowie kolejny raz poradzili sobie świetnie zajmując pierwsze miejsce w rywalizacji drużynowej.
Oto wyniki konkursu:
I miejscePubliczne Gimnazjum w Łabowej
II miejsce – Prywatne Gimnazjum w Starym Sączu
III miejsce – Gimnazjum w Rytrze
Również bardzo dobrze wypadliśmy w klasyfikacji indywidualnej, w której rywalizowało 40 uczniów:
I miejsce – Mołodec Paulina  
II miejsce – Totoś Joanna

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.  Nasza drużyna  będzie reprezentować Popradzki Park Krajobrazowy w finale wojewódzkim tego konkursu, który odbędzie się 28 kwietnia w Krakowie.    
                                                   Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

Czytaj więcej...

Konkurs plastyczny "W trosce o nasze bezpieczeństwo"

Nasze koło zachęcało uczniów do udziału w XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „W trosce o nasze bezpieczeństwo!” organizowanego przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.
Tegoroczna edycja pod hasłem „W trosce o nasze bezpieczeństwo” dotyczy kształtowania prawidłowych zachowań oraz właściwych postaw młodzieży w domu, na ulicy, w szkole, na wycieczce, podczas nauki i zabawy. Celem konkursu jest zainteresowanie problemem, co może się stać, gdy nie przestrzegamy zasad bezpieczeństwa, a także ukazanie strażaków ratowników w szerokim spektrum działań ratowniczo-gaśniczych. Poprzez sztukę można zwrócić uwagę na ważne zjawiska i sytuacje, które mogą zdarzyć się w codziennym życiu oraz nauczyć prawidłowego postępowania już od najmłodszych lat. Zadaniem konkursu jest promowanie wiedzy o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Ważne jest także, aby zdobyta wiedza towarzyszyła młodym ludziom przez całe życie.
Prace plastyczne wykonali następujący uczniowie:
Horowska Patrycja kl. I a
Sarata Aleksandra kl. I b
Kubisz Monika kl. I c
Lelito Mariola kl. II a
Frączek Mariola kl. II d
Gabriela Wontorczyk z kl. III a.

Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny "EKO-PLANETA"

W dniu 1 marca 2016r sześciu członków SK LOP wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „EKO – Planeta” organizowanym przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie. Udział w konkursie polegał na rozwiązaniu testu z zakresu wiedzy ekologicznej złożonego z 30 pytań oraz napisaniu wypowiedzi na temat „Jakie znasz sposoby oszczędzania wody i jej ochrony przed zanieczyszczeniami?”. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do dnia 31 maja 2016 roku. W konkursie wzięli udział:
1.    Jarzębak Angelika kl. III d
2.    Kotas Klaudia kl. III d
3.    Mołodec Paulina kl. III b
4.    Ormanty Wiktoria kl. III b
5.    Skraba Patryk kl. III d
6.    Totoś Joanna kl. III a

Etap II (gminny) Ogólnopolskiego Konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski

W sali Gminnego Ośrodka Kultury w Łabowej odbył się II etap (gminny) Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Wzięło w nim udział 13 uczniów z klas I – III naszego gimnazjum. W konkursie należało rozwiązać test składający się z 25 pytań za, które można było uzyskać 54 punkty.  Piętnaście pytań konkursowych dotyczyło wiedzy z zakresu biologii, geografii, ekologii, ochrony środowiska, ochrony przyrody a dziesięć wiadomości o Popradzkim Parku Krajobrazowym. Zadania oceniała komisja, w której znalazły się przedstawicielki Urzędu Gminy – pani Anna Traciłowska, pani Marta Smyda oraz opiekun SK LOP – pani Jolanta Brożek. W wyniku zmagań konkursowych została wyłoniona  czteroosobowa drużyna, która  będzie reprezentować nasze gimnazjum w kolejnym etapie, który odbędzie się 18 marca 2016r w Starym Sączu. W drużynie znaleźli się:
1.    Mołodec Paulina  kl. III b
2.    Totoś Joanna  kl. III a
3.    Skraba Patryk  kl. III d
4.    Król Amelia  kl. II a                     
Wszystkim uczestnikom konkursu cenne nagrody książkowe ufundował i wręczył wójt Gminy Łabowa pan Marek Janczak.

Strona 7 z 28