Back to Top

Akcja "Sprzątanie Świata - Polska"

16 – 18 września 2016 roku
Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem „Podaj dalej... drugie życie odpadów".
Głównym przesłaniem akcji było:
- promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji,
- unikanie odpadów – szacunek do przedmiotu,
- uświadomienie Polaków o ich wpływie na środowisko i wpływie na ilość wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności.
Daj drugie życie przedmiotom, nie wyrzucaj ich pochopnie do kosza!
Zrób wszystko, by odpad za szybko nie trafił na wysypisko!
Przyłączając się do tej akcji SK LOP zaproponowało dla uczniów gimnazjum udział w konkursie na plakat pt. „ Jak ograniczyć ilość odpadów?"
Na konkurs napłynęło 11 prac w tym: 3 z klasy I b, 3 z klasy I c, 1 z klasy  I a, 1 z klasy II a, 1 z klasy II c, 1 praca z klasy III a oraz 1 z klasy III d.
Oceny prac dokonało jury w składzie:
- pani Joanna Złocka  – nauczyciel plastyki
- pani Jolanta Brożek – opiekun SK LOP
Oto wyniki:
I MIEJSCE – HOMONCIK JULIA kl. I a   
II MIEJSCE - IZWORSKA ANNA, KUCHNIA KAROLINA kl. II c
III MIEJSCE – GÓROWSKA SARA, STYLOK PATRYCJA kl. IC
Za zajęcie I miejsca uczniowie otrzymali pochwałę wychowawcy i ocenę bardzo dobrą z biologii. Za zajęcie II miejsca otrzymali trzy uwagi pozytywne i trzy plusy z biologii. Za zajęcie III miejsca – dwie uwagi pozytywne i dwa plusy z biologii. Wszyscy uczniowie, którzy wykonali pracę otrzymali uwagę pozytywną i jeden plus z biologii.

Wycieczka do rezerwatu "Las Lipowy Obrożyska"

W sobotę 10 września 2016 roku szesnastu uczniów naszego gimnazjum wraz z opiekunem SK LOP panią Jolantą Brożek i opiekunem SKKT panią Danutą Binko wybrało się na wycieczkę krajoznawczo-turystyczną.
 Program wycieczki:
a) zbiórka uczestników na placu przed szkołą o godz. 725
b) przejazd autobusem do Muszyny
c) wędrówka ścieżką dydaktyczną w rezerwacie „Las Lipowy Obrożyska” na Górze Mikowej
d) zwiedzanie Ogrodów Zmysłów w Muszynie
e) poznanie największych w Polsce (czwarte w kraju) Ogrodów Biblijnych
f) powrót do Łabowej
Podczas wycieczki można było podziwiać piękno jesiennej przyrody w jedynym w Karpatach lesie lipowym, którego nie ma w całej środkowej i zachodniej Europie. Rezerwat został utworzony w 1919 roku niedaleko Muszyny. Obecnie rezerwat zajmuje 100.38 ha. Poznając rezerwat uczestnicy poruszali się po ścieżce dydaktycznej złożonej z siedmiu przystanków zaopatrzonych w tablice informacyjne. Kolejnym etapem wycieczki była wędrówka po siedmiu strefach Ogrodów Zmysłów: ogród zdrowia, ogród zapachu, ogród dźwięku, strefa wzrokowa, strefa zapachowo-dotykowa, ogród smaku. Bardzo interesującym przeżyciem był spacer po Muszyńskich Ogrodach Biblijnych, których poznanie umożliwiła pani przewodnik prezentując w ciekawy sposób: ogród historii zbawienia, ogród krajobrazów biblijnych, winnicę pańską, dziecięcy ogród biblijny oraz ogród dla zakochanych. Ważnym walorem wycieczki była piękna, słoneczna pogoda. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z wycieczki choć może trochę zmęczeni.

 

Czytaj więcej...

ZARZĄD SK LOP W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

Prezes – Zuzanna Fugas kl. III d
Wiceprezes – Monika Kubisz kl. II c
Sekretarz – Emilia Baran kl. III d
Skarbnik – Kamila Złocka kl. III d

Opiekun SK LOP - mgr Jolanta Brożek

Podsumowanie całorocznej pracy

W minionym roku szkolnym przeprowadzonych zostało 11 konkursów, w których na etapie szkolnym wzięło udział 216 uczniów. Były to konkursy wiedzy, plastyczne. Nasi uczniowie osiągali sukcesy w konkursach na poziomie powiatu, województwa, a nawet ogólnopolskim. Przeprowadziliśmy 2 akcje (zbiórka zużytych baterii, zbiórka plastikowych zakrętek), które trwały cały rok i będą kontynuowane również w przyszłym roku. Dodatkowym efektem działalności naszego koła LOP w tym roku szkolnym było pozyskanie dla szkoły sprzętu elektronicznego (urządzenie wielofunkcyjne, drukarka, pamięć zewnętrzna) wygranego w konkursie „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Opiekun koła dziękuje uczniom za zaangażowanie i czynny udział w działalności koła. Słowa podziękowania kieruję na ręce Pana Dyrektora dra inż. Ryszarda Poradowskiego oraz wszystkich nauczycieli za wszelką pomoc, wsparcie i motywowanie do pracy.
                                                Opiekun SK LOP – Jolanta Brożek

Wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie Ekotest

Ogólnopolskie Centrum Edukacji w Warszawie było organizatorem konkursu „Ekotest”, w którym wzięło udział dwudziestu dwóch uczniów naszego gimnazjum. Cieszymy się, że dwie uczennice otrzymały wyróżnienie w tym konkursie. Są to: Paulina Mołodec (14 miejsce) z kl. III b i Joanna Totoś (15 miejsce) z kl. III a.
                                         Gratulujemy !

Strona 5 z 28