Back to Top

Etap szkolny konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski

W naszym gimnazjum został przeprowadzony I etap ogólnopolskiego konkursu - Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski. Wzięli w nim udział uczniowie z klas I – III. Uczestnicy rozwiązywali test składający się z 25 pytań za, które można było uzyskać  25 punktów. Pytania dotyczyły wiedzy z biologii ogólnej, ekologii, ochrony środowiska, geografii oraz wiedzy o Popradzkim Parku Krajobrazowym. Oto zwycięzcy konkursu:
I miejsceCempa Mateusz kl. III d, Lelito Grzegorz kl. II a
II miejsce Król Amalia kl. III a, Złocki Szymon kl. III d
Do II etapu konkursu, który odbędzie się  13 stycznia 2017r zostało zakwalifikowanych 11 uczniów:
1.    Cempa Mateusz  kl. III d
2.    Lelito Grzegorz kl. II a
3.    Król Amelia kl. III a
4.    Złocki Szymon kl. III d
5.    Kubisz Monika kl. II c
6.    Polańska Julia kl. II c
7.    Filarowicz Gabriela kl. I a
8.    Totoś Wojciech kl. III a
9.    Zieliński Piotr kl. II a
10.     Lichoń Łukasz kl. II a
11.     Waligóra Karolina kl. I a
                                         Gratulujemy

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Biologicznego Multitest

Zostały ogłoszone wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Biologicznego Multitest 2016 organizowanego przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie. Z naszego gimnazjum wyróżnienia w tym konkursie w kategorii klas drugich otrzymali: Polańska Julia z kl. II c, Lichoń Łukasz z kl. II a, Zieliński Piotr z kl. II a, Łaś Patrycja z kl. II b. W kategorii klas trzecich wyróżnienie otrzymał Cempa Mateusz z kl. III d. Nagrodzeni byli przygotowywani przez opiekuna SK LOP panią Jolantę Brożek oraz przez panią Urszulę Pych.                           Gratulujemy sukcesów.

Konkurs Wiedzy o AIDS

W związku z obchodami Światowego Dnia Walki z AIDS (1 grudnia) w klasach drugich naszego gimnazjum został przeprowadzony Konkurs Wiedzy o AIDS. Wzięło w nim udział 53 uczniów. Pytania dotyczyły między innymi znajomości przyczyny choroby AIDS, sposobów zakażenia wirusem HIV, sposobów zapobiegania zakażeniu, zachowań wobec ludzi zakażonych wirusem HIV.
Choroba jest nieuleczalna dlatego szeroka wiedza na jej temat jest szczególnie ważna i może chronić przed zakażeniem.
W konkursie przyznano tylko I miejsce, które zajęły dwie uczennice: Monika Kubisz z kl. II c oraz Martyna Polańska z kl. II b.

Konkursy Międzygminne "Chrońmy Środowisko"

Dyrektor Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego pan Ryszard Poradowski wręczył nagrody w Konkursach Międzygminnych pod nazwą "Chrońmy środowisko”. Konkursy organizowane były przez Stowarzyszenie Tradycja i Przyszłość z Frycowej.
I Konkurs „Kompostuję odpady organiczne”.
W kategorii uczniów gimnazjum I miejsce zajęła Irena Baran z kl. III d.
II Konkurs „Zbieram baterie”.
W kategorii gimnazjów I miejsce zajęła klasa III b, II miejsce zajęła klasa II c a IV miejsce przypadło klasie II b.

Awans do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Biologicznego

Zostały ogłoszone kwalifikacje do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Biologicznego. Z naszego gimnazjum do tego etapu awansowało sześciu uczniów: Złocki Szymon z kl. III d, Cempa Mateusz z kl. III d, Król Amelia z kl. III a, Totoś Wojciech z kl. III a, Zieliński Piotr z kl. II a, Lichoń Łukasz z kl. II a. Etap rejonowy konkursu odbędzie się 10 stycznia 2017 r. Opiekunem naukowym uczniów jest pani Jolanta Brożek. Gratulujemy i życzymy wytrwałości i sukcesów w dalszej nauce.

Strona 4 z 28