Back to Top

XII Powiatowy Konkurs Ochrony Środowiska i Ekologii

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu wyłoniono zwycięzców XII Powiatowego Konkursu Ochrony Środowiska i Ekologii. Eliminacje, które odbyły się 29 listopada, zostały podzielone na dwie kategorie: gimnazja i szkoły średnie. Do konkursowych testów z wiedzy ekologicznej i ochrony środowiska przystąpiło 26 uczestników z 13 gimnazjów oraz 24 uczniów z 12 szkół średnich z terenu Powiatu Nowosądeckiego. Nasze gimnazjum reprezentowali: Kachniarz Joanna z kl. II a oraz  Wójsik Marcin z kl. II a. W kategorii gimnazjów można było zdobyć maksymalnie 30 punktów. Nasz zespół spisał się znakomicie, zajmując I miejsce w klasyfikacji drużynowej oraz w klasyfikacji indywidualnej!!  Marcin Wójsik osiągnął najlepszy wynik (29 pkt.), zajmując indywidualnie I miejsce, a Joasia miejsce IV. Wśród szkół średnich niekwestionowanymi zwycięzcami okazali się uczniowie LO w Starym Sączu. Agnieszka Franczak i Aleksandra Duduś uzyskały łącznie 92 punkty, zajmując dwa pierwsze miejsca w klasyfikacji indywidualnej. Do konkursu przygotowała uczniów pani mgr Jolanta Brożek.
Wszyscy uczestnicy konkursu i ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.
Wyniki końcowe w klasyfikacji drużynowej w kategorii: gimnazja
I miejsce- Gimnazjum w Łabowej (52 pkt) !!
II miejsce- Gimnazjum w Tyliczu (45 pkt)
III miejsce- Gimnazjum w Jazowsku (44 pkt)
 
Najlepsi uczniowie w klasyfikacji indywidualnej w kategorii: gimnazja
1.    Marcin Wójsik- Gimnazjum w Łabowej (29 pkt) !!
2.    Aleksandra Pawlik- Gimnazjum w Rytrze (26 pkt)
3.    Magdalena Brdej- Gimnazjum w Marcinkowicach (24 pkt) i Weronika Moskal- Gimnazjum w Tyliczu (24 pkt)
4.    Joanna Kachniarz- Gimnazjum w Łabowej (23 pkt) i Iwona Sobczak- Gimnazjum w Jazowsku (23 pkt)
5.    Sylwia Jarosz- Gimnazjum w Ptaszkowej (22 pkt)
Nagrody wręczyli: Ryszard Poradowski - członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego, Maria Jabłońska - zastępca dyrektora Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu oraz Małgorzata Konstanty - dyrektor ZSP w Starym Sączu. Czytaj w prasie internetowej!


Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Biologicznego Multitest 2011

Zostały ogłoszone wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Biologicznego Multitest 2011 organizowanego przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie. W kategorii klas trzecich tytuł laureata zdobyły: Samanta Jasińska z kl. IIIa (5 miejsce) oraz Elżbieta Lelito też z kl. IIIa (9 miejsce). Wyróżnienia otrzymały również dwie uczennice naszego gimnazjum: Małgorzata Kucia z kl. IIIb (13 miejsce) oraz Małgorzata Mąka z kl. IIIb (15 miejsce). Dziewczęta zaprezentowały szeroką wiedzę z biologii, zajmując tak wysokie miejsca wśród 221 uczestników w tej kategorii.  Uczniów do udziału w tym konkursie przygotowała pani mgr Jolanta Brożek. Gratulujemy!!

Konkurs – Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski

15 listopada 2011r w naszym gimnazjum został przeprowadzony I etap konkursu - Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski. Wzięło w nim udział 30 uczniów z klas I – III. Uczestnicy rozwiązywali test składający się z 25 pytań za, które można było uzyskać 25 punktów. Pytania dotyczyły wiadomości z biologii ogólnej, ekologii, ochrony środowiska oraz wiedzy o Popradzkim Parku Krajobrazowym. Oto zwycięzcy konkursu:

I miejsce – Lelito Elżbieta kl. III a; 23 pkt
II miejsce – Jasińska Samanta kl. III a; 21 pkt
III miejsce – Mąka Małgorzata kl. III b, Świgut Gabriela kl. II b,    Wójsik  Marcin kl. II a; wszyscy 19 pkt
Do II etapu konkursu, który odbędzie się  13 grudnia 2011r zostało zakwalifikowanych 11 uczniów:
1.    Lelito Elżbieta kl. III a
2.    Jasińska Samanta kl. III a
3.    Mąka Małgorzata kl. III b
4.    Świgut Gabriela kl. II b
5.    Wójsik Marcin kl. II a
6.    Florek Łukasz kl. II b
7.    Sekuła Katarzyna kl. III b
8.    Kachniarz Joanna kl. II a
9.    Kucia Małgorzata kl. III b
10.     Zdrojewski Karol kl. I b
11.     Banach Konrad kl. I b

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Konkurs Biologiczny Multitest 2011

Jedenastu uczniów naszego gimnazjum wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Biologicznym Multitest 2011, organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie. Konkurs odbył się 18.10.2011r. w sali Gminnego Ośrodka kultury w Łabowej i polegał na rozwiązaniu testu złożonego z 26 pytań. Testy były zróżnicowane na poziom klasy drugiej i klasy trzeciej. Uczniowie ocenili pytania jako trudne, ponieważ dotyczyły bardzo szczegółowej wiedzy z różnych dziedzin biologii.  Dodatkowo można było udzielać odpowiedzi wielokrotnego wyboru. Karty odpowiedzi zostały wysłane do Warszawy, a wyniki ukażą się w grudniu. Uczestnikami konkursu byli:

-z klasy II c - Jarosław Dutka, Krzysztof Kubisz, Karolina Zielińska

-z klasy III a - Samanta Jasińska, Elżbieta Lelito, Patrycja Wolak

-z klasy III b – Katarzyna Augustyńska, Małgorzata Kucia, Małgorzata Mąka, Katarzyna Sekuła, Kinga Wnęk.

 

Czytaj więcej...

Akcja " Sprzątanie świata"

16 – 18 IX 2011r - Akcja Sprzątanie Świata – Polska

Hasło tegorocznej akcji brzmiało „LASY TO ŻYCIE – CHROŃMY JE”. Obecnie obchodzony jest Międzynarodowy Rok Lasów ogłoszony przez ONZ. Nie należy traktować lasów przedmiotowo – lasy to miejsca tętniące życiem. Zachowując czystość w lesie, ograniczając ilość wysypisk i odpadów stwarzających zagrożenie – dbamy o to, aby zachować naturalne warunki środowiskowe zapewniające trwałość drzewostanów i ograniczające występowanie niebezpiecznych sytuacji (np. pożary). Włączając się do akcji, zachęcaliśmy wszystkich uczniów i nauczycieli do zrobienia porządków w najbliższej im okolicy. Dla pogłębienia świadomości i pobudzenia wyobraźni SK LOP zaproponowało udział w konkursie na plakat pt. Jak nasze zachowanie może zaszkodzić lasom Plakaty mogły być wykonywane przez grupę uczniów liczącą do 3 osób. Na konkurs napłynęło 18 prac ( 8 z klas pierwszych, 6 z klas drugich, 4 z klas trzecich). Oceny prac dokonało jury w składzie: Bożena Buczek – nauczyciel plastyki; Joanna Zdrojewska – nauczyciel techniki;Jolanta Brożek – opiekun SK LOP.  Wyniki konkursu:

I miejsce – Gabriela Świgut  kl. II b
II miejsce – Patrycja Lisowska, Kamila Mirek kl. I b
II miejsce – Małgorzata Mąka, Renata Zięba kl. III b
III miejsce – Urszula Pucharska, Zuzanna Żabińska kl. I a
III miejsce – Angelika Konieczny, Magdalena Poręba, Arleta Szeptak  kl. II a
III miejsce – Kinga Wnęk kl. III b 

GRATULUJEMY!

 

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

  1. Zebranie organizacyjne
  2. Zarząd

Strona 27 z 28