Back to Top

Etap III (parkowy) konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski"

W dniu 8 marca w I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Skłodowskiej – Curie w Starym Sączu odbył się etap parkowy (III) XI edycji ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. W konkursie wzięło udział 8 czteroosobowych drużyn z ośmiu gimnazjów reprezentujących gminy z obszaru Popradzkiego Parku Krajobrazowego. W drużynie naszego gimnazjum znaleźli się następujący uczniowie:
1.    Kachniarz Joanna kl. II a
2.    Kucia Małgorzata kl. III b
3.    Mąka Małgorzata kl. III b
4.    Wójsik Marcin kl. II a
Wszyscy spisali się świetnie zajmując pierwsze miejsce w rywalizacji drużynowej.
Oto wyniki konkursu:
I miejsce – Publiczne Gimnazjum w Łabowej
II miejsce – Prywatne Gimnazjum w Starym Sączu
III miejsce – Gimnazjum w Rytrze
 W klasyfikacji indywidualnej Małgorzata Kucia zajęła II miejsce.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które  wręczył burmistrz  Starego Sącza pan Jacek Lelek. Nasza drużyna  będzie reprezentować Popradzki Park Krajobrazowy w finale wojewódzkim tego konkursu, który odbędzie się 3 kwietnia w Krakowie.    
                                                   Gratulujemy i życzymy dalszy sukcesów.

Konkurs "EKO - PLANETA"


Trzynastu członków SK LOP wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „EKO – Planeta” organizowanym przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie. Udział w konkursie polegał na rozwiązaniu testu z zakresu wiedzy ekologicznej złożonego z 30 pytań oraz udzieleniu odpowiedzi na pytanie „ Jaka jest rola parków narodowych w zachowaniu bioróżnorodności ?”. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do dnia 31 maja 2012 roku. W konkursie wzięli udział:
1.    Kachniarz Joanna kl. II a
2.    Wójsik Marcin kl. II a
3.    Cieśla Magdalena kl. II b
4.    Świgut Gabriela kl. II b
5.    Dutka Jarosław kl. II c
6.    Kubisz Krzysztof kl. II c
7.    Pancerz Natalia kl. II c
8.    Zielińska Karolina kl. II c
9.    Zieliński Bartłomiej kl. II c
10.     Jasińska Samanta kl. III a
11.     Lelito Elżbieta kl. III a
12.     Kucia Małgorzata kl. III b
13.     Sekuła Katarzyna kl. III b

VI Powiatowy Konkurs Plastyczny

W styczniu nasze koło wzięło udział w VI Powiatowym Konkursie Plastycznym „Odkrywamy to, co najpiękniejsze..” organizowanym pod patronatem Starosty Nowosądeckiego Jana Golonki. Celem tego konkursu było wyrażenie w formie plastycznej różnorodnego piękna np. pejzażu, podróży marzeń, niecodziennych wydarzeń lub uczuć tak wspaniałych, że aż trudno je wyrazić słowami …. Na etap szkolny napłynęło 14 prac wykonanych  przez  uczniów klas I – III naszego gimnazjum. Spośród nich zostało wybranych 11 najlepszych prac, które zostały przesłane na etap powiatowy.

Oto zwycięscy konkursu na etapie szkolnym:
I miejsce – Dominika Szarek kl. III c
II miejsce – Arleta Szeptak kl. II a
III miejsce – Gabriela Świgut kl. II bDominika Szarek kl. III c

 

 Gabriela Świgut kl. II b

 

Konkurs Wiedzy o AIDS

W związku z obchodami Światowego Dnia Walki z AIDS w klasach drugich naszego gimnazjum został przeprowadzony Konkurs Wiedzy o AIDS. Wzięło w nim udział 64 uczniów. Pytania dotyczyły między innymi znajomości przyczyny choroby AIDS, sposobów zakażenia wirusem HIV, sposobów zapobiegania zakażeniu, zachowań wobec ludzi zakażonych wirusem HIV. Wyniki konkursu:
I miejsce - Toczek Marcin kl. II b
II miejsce - Wójsik Marcin kl. II a
III miejsce – Król Kamil, Lelito Anna, Nieć Marcin, Świgut Gabriela - wszyscy z kl. II b

Etap gminny ogólnopolskiego konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski"

W dniu 13 grudnia 2011 roku w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Łabowej odbył się  etap gminny ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Wzięło w nim udział 11 uczniów z klas I – III naszego gimnazjum. W konkursie można było zdobyć 26 punktów. Pytania nie były łatwe. Piętnaście pytań dotyczyło wiedzy z biologii i geografii, a dziesięć - wiadomości o Popradzkim Parku Krajobrazowym. W wyniku zmagań konkursowych została wyłoniona  czteroosobowa drużyna, która  będzie reprezentować nasze gimnazjum w kolejnym etapie, który odbędzie się w marcu 2012r w Starym Sączu. W drużynie znaleźli się:
1.    Kucia Małgorzata kl. III b – 20 pkt
2.    Mąka Małgorzata kl. III b – 20 pkt
3.    Wójsik Marcin kl. II a – 19 pkt
4.    Kachniarz Joanna kl. II a  - 18 pkt                    
Gratulujemy! Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez wójta Gminy Łabowa pana Marka Janczaka.

Czytaj więcej...

Strona 26 z 28