Back to Top

Konkurs Wiedzy o AIDS

W związku z obchodami Światowego Dnia Walki z AIDS (1 grudnia) w klasach drugich naszego gimnazjum został przeprowadzony Konkurs Wiedzy o AIDS. Wzięło w nim udział 76 uczniów. Pytania dotyczyły między innymi znajomości przyczyny choroby AIDS, sposobów zakażenia wirusem HIV, sposobów zapobiegania zakażeniu, zachowań wobec ludzi zakażonych wirusem HIV.
Choroba jest nieuleczalna dlatego szeroka wiedza na jej temat jest szczególnie ważna.
Wyniki konkursu:
I miejsce – Justyna Wójs kl. II c, Klaudia Trojan kl. II d
II miejsce – Agnieszka Chlebek kl. II c, Mateusz Pióro kl. II d
III miejsce – Katarzyna Pietkiewicz kl. II c, Małgorzata Żywczak kl. II c

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Biologicznego Multitest

Zostały ogłoszone wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Biologicznego Multitest 2012 organizowanego przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie, w którym wzięło udział 19 uczniów naszego gimnazjum. Na poziomie klas drugich tytuł laureata zdobył  Karol Zdrojewski z kl. II b ( 8 miejsce na 230 uczestników). Na poziomie klas trzecich tytuł laureata zdobył Marcin Wójsik z kl. III a ( 9 miejsce na 223 uczestników). Wyróżnienia otrzymali: Świgut Gabriela z kl. III b (12 miejsce), Joanna Kachniarz z kl. III a (14 miejsce) oraz Łukasz Florek z kl. III b (15 miejsce). Nagrodzeni  byli przygotowywani przez opiekuna SK LOP panią Jolantę Brożek.                           Gratulujemy

Etap szkolny konkursu - Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski

W dniu 16 listopada 2012r w naszym gimnazjum został przeprowadzony I etap konkursu - Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski. Wzięło w nim udział 22 uczniów z klas I – III. Uczestnicy rozwiązywali test składający się z 25 pytań za, które można było uzyskać 25 punktów. Pytania dotyczyły wiadomości z biologii ogólnej, ekologii, ochrony środowiska oraz wiedzy o Popradzkim Parku Krajobrazowym. Oto zwycięzcy konkursu:
I miejsce – Żywczak Małgorzata kl. II c; 24 pkt
II miejsce – Banach Konrad kl. II b, Kachniarz Joanna kl. III a, Wójsik Marcin kl. III a; wszyscy 21 pkt
III miejsce – Florek Łukasz kl. III b; 20 pkt

Do II etapu konkursu, który odbędzie się  11 grudnia 2012r zostało zakwalifikowanych 11 uczniów:
1.    Żywczak Małgorzata  kl. II c
2.    Banach Konrad kl. II b
3.    Kachniarz Joanna kl. III a
4.    Wójsik Marcin kl. III a
5.    Florek Łukasz kl. III b
6.    Chlebek Michał kl. III a
7.    Świgut Gabriela kl. III b
8.    Cieśla Magdalena kl. III b
9.    Chlebek Agnieszka kl. II c
10.     Świgut Dominika kl. I b
11.     Zdrojewski Karol kl. II b


Ogółnopolski Konkurs Biologiczny (Multitest 2012)

W dniu 23 października dziewiętnastu uczniów naszego gimnazjum wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Biologicznym (Multitest 2012) organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu złożonego z 26 pytań. Konkurs był zróżnicowany na poziom klasy pierwszej (2 osoby), drugiej (11 osób) i klasy trzeciej (6 osób). Test dotyczył bardzo szczegółowej wiedzy z różnych dziedzin biologii i składał się z zadań  wielokrotnego wyboru. Karty odpowiedzi zostały wysłane do Warszawy a wyniki pojawią się w grudniu.

Wycieczka na Jaworzynę Krynicką

W sobotę 15 września jedenastu uczniów naszego gimnazjum wraz z opiekunem SK LOP panią Jolantą Brożek i opiekunem SKKT panią Danutą Binko wybrało się na wycieczkę krajoznawczo-turystyczną na Jaworzynę Krynicką. Po przyjeździe autobusem do stacji gondolowej w Krynicy nastąpił wyjazd w wagonikach kolejki na Jaworzynę Krynicką. Na szczycie można było podziwiać piękne widoki, zrobić pamiątkowe zdjęcia oraz posłuchać ciekawych wiadomości o przyrodzie i geografii Beskidu Sądeckiego opowiadanych przez nasze nauczycielki. Po odpoczynku, trzy następne godziny trwała wędrówka czerwonym szlakiem  przez Runek do Hali Łabowskiej. Na trasie było dużo turystów korzystających z pogodnej aury. Udało się też spotkać jeźdźców na koniach. Po dojściu do Hali Łabowskiej wszyscy skorzystali z zasłużonego odpoczynku, który trwał około dwóch godzin. Na przygotowanym przez właścicieli schroniska miejscu udało się rozpalić ognisko i upiec kiełbaski. Zejście przez Feleczyn do Łabowej trwało dwie godziny. Wszyscy byli zadowoleni z wycieczki, choć może trochę zmęczeni.

Czytaj więcej...

Strona 23 z 28