Back to Top

Wojewódzki Konkurs Ekologiczny

W Gimnazjum im. Księdza Karola Wojtyły w Niegowici odbył się Wojewódzki Konkurs Ekologiczny w następujących formach:
•    Turniej wiedzy
•    Konkurs plastyczny
•    Konkurs literacki
•    Konkurs fotograficzny
W turnieju wiedzy  na temat  „Ekologia i ptaki” nasze gimnazjum reprezentowało trzech uczniów:
1.    Chlebek Agnieszka kl. II c
2.    Chlebek Michał kl. III a
3.    Wójsik Marcin kl. III a
W konkursie wzięło udział około czterdziestu gimnazjalistów. W ciągu 45 minut należało rozwiązać test składający się z 50 pytań zamkniętych i otwartych.
W pozostałych kategoriach każde gimnazjum mogło zaprezentować jedną pracę. W konkursie plastycznym wzięła udział praca wykonana przez Świgut Gabrielę z kl. III b. Na konkurs literacki przesłaliśmy wiersz napisany przez Porębę Magdalenę z kl. III a.

III etap Ogólnopolskiego Konkursu - Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski

W dniu 12 lutego 2013r w I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Skłodowskiej – Curie w Starym Sączu odbył się etap parkowy (III) XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. W konkursie wzięło udział 11 czteroosobowych drużyn z jedenastu gimnazjów reprezentujących gminy z obszaru Popradzkiego Parku Krajobrazowego. W drużynie naszego gimnazjum znaleźli się następujący uczniowie:
1.    Florek Łukasz kl. III b
2.    Kachniarz Joanna kl. III a
3.    Zdrojewski Karol kl. II b
4.    Żywczak Małgorzata kl. II c
Konkurs został oceniony przez uczestników jako bardzo trudny. Cieszymy się, że nasi uczniowie poradzili sobie świetnie zajmując pierwsze miejsce w rywalizacji drużynowej.
Oto wyniki konkursu:
I miejsce
Publiczne Gimnazjum w Łabowej
II miejsce –Gimnazjum w Rytrze
III miejsce – Gimnazjum w Muszynie
Również bardzo dobrze wypadliśmy w klasyfikacji indywidualnej, w której rywalizowało 44 uczniów:
I miejsce – Florek Łukasz
II miejsce – Zdrojewski Karol
III miejsce – Kachniarz Joanna
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci sprzętu turystycznego. Nasza drużyna  będzie reprezentować Popradzki Park Krajobrazowy w finale wojewódzkim tego konkursu, który odbędzie się 4 kwietnia w Krakowie.    
                                                   Gratulujemy i życzymy dalszy sukcesów.

VII Powiatowy Konkurs Plastyczny

W styczniu nasze koło wzięło udział w VII Powiatowym Konkursie Plastycznym „Moje wyjątkowe miejsce na Ziemi – bliska sercu Sądecczyzna” organizowanym pod patronatem Starosty Nowosądeckiego Jana Golonki. Celem tego konkursu było wyrażenie w formie plastycznej piękna  naszych rodzinnych miejscowości. Na etap szkolny napłynęło 17 prac wykonanych  przez  uczniów klas I – III naszego gimnazjum. Spośród nich zostało wybranych 10 najlepszych prac, które zostały przesłane na etap powiatowy.
Poniżej przedstawiamy listę uczniów, których prace okazały się najciekawsze i zostały zakwalifikowane do finału:
1. Jurek Maciej kl. I a
2. Świgut Dominika kl. I b
3. Klimczak Bartłomiej kl. I d
4. Rolka Paula kl. I d
5. Chlebek Agnieszka kl. II c
6. Sekuła Małgorzata kl. II c
7. Wójsik Urszula kl. II c
8. Szeptak Arleta kl. III a
9. Świgut Gabriela kl. III b
10. Zielińska Karolina kl. III c

Spotkanie z egzotycznymi wężami

W dniu 19 grudnia 2012r na sali gimnastycznej gimnazjaliści z klas pierwszych i drugich wzięli udział w spotkaniu poświęconym egzotycznym wężom. Na tej lekcji biologii na żywo można było oglądać gatunki węży z rodziny dusicieli m.in. boa dusiciela, dusiciela tygrysiego, węża  odmiany albinos. Gady prezentowała pani Małgorzata Popiel z Agencji Impresaryjno - Artystycznej KLAPS - ART z Krakowa. Prowadząca zajęcia obaliła kilka mitów na temat węży, opowiadała, jak należy się nimi opiekować oraz uświadomiła uczniów, jaka wiąże się z tą opieką odpowiedzialność. Można było dotykać niektórych węży, co zrobiło na wielu niesamowite wrażenie. Dzięki tej nietypowej lekcji biologii gimnazjaliści dowiedzieli się bardzo wielu ciekawych informacji na temat tych zmiennocieplnych kręgowców oraz mogli je obejrzeć w naturze.

 

alt

Czytaj więcej...

Etap gminny konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski"

W dniu 11 grudnia 2012 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Łabowej odbył się  etap gminny ogólnopolskiego konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski. Wzięło w nim udział 11 uczniów z klas I – III naszego gimnazjum. W konkursie można było zdobyć 25 punktów.  Piętnaście pytań konkursowych dotyczyło wiedzy z biologii, ekologii, ochrony środowiska, a dziesięć wiadomości o Popradzkim Parku Krajobrazowym. Zadania oceniała komisja, w której znaleźli się przedstawiciele Urzędu Gminy – pani Anna Polańska, pan Grzegorz Słowik oraz opiekun SK LOP – pani Jolanta Brożek. W wyniku zmagań konkursowych została wyłoniona  czteroosobowa drużyna, która  będzie reprezentować nasze gimnazjum w kolejnym etapie, który odbędzie się 12 lutego 2013r w Starym Sączu. W drużynie znaleźli się:
1.    Kachniarz Joanna  kl. III a – 24 pkt
2.    Zdrojewski Karol kl. II b – 22 pkt
3.    Żywczak Małgorzata  kl. II c – 22 pkt
4.    Florek Łukasz  kl. III b  - 20 pkt                     
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez wójta Gminy Łabowa pana Marka Janczaka.

Czytaj więcej...

Strona 22 z 28