Back to Top

Etap III (parkowy) Ogólnopolskiego Konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski

W dniu 24 marca w Powiatowej i Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Starym Sączu Filia w Barcicach odbył się etap parkowy (III) XVI edycji ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. W konkursie wzięło udział 10 czteroosobowych drużyn z dziesięciu gimnazjów reprezentujących gminy z obszaru Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Drużyny te wygrały eliminacje gminne. Z powiatu nowosądeckiego uczestniczyły drużyny reprezentujące gimnazja w:Tyliczu (gmina Krynica), Przysietnica (gmina Łącko), Łabowej, Łomnicy (gmina Piwniczna), Nawojowej, Rytrze, Starym Sączu, Złockiem (gmina Muszyna).

Czytaj więcej...

Etap wojewódzki Małopolskiego Konkursu Biologicznego

Uczeń klasy III d Złocki Szymon został finalistą Małopolskiego Konkursu Biologicznego. Szymon nie wiąże swojej przyszłości z biologią, tym bardziej gratulujemy dużej wiedzy, chęci i wytrwałości w nauce. Szymon przygotowywany był przez nauczycielkę biologii panią Jolantę Brożek.

Ogólnopolski konkurs Biologiczny "GALILEO"

Pięciu uczniów naszego gimnazjum wzięło udział w Ogólnopolskim konkursie BiologicznymGalileo”. Udział w konkursie polegał na rozwiązaniu testu złożonego z 30 pytań z zakresu wiedzy biologicznej obowiązującej do poziomu klasy reprezentowanej przez danego ucznia. Pytania okazały się bardzo trudne. Wyniki poznamy w maju. W konkursie wzięli udział następujący uczniowie:

 1. Lichoń Łukasz kl. II a
 2. Zieliński Piotr kl. II a
 3. Cempa Mateusz kl. III d
 4. Król Amelia kl. III a
 5. Totoś Wojciech kl. III a

Konkurs Ekologiczny "EKO-PLANETA"

W dniu 1 marca 2017r dziewięciu członków SK LOP wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „EKO – Planeta” organizowanym przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie. Udział w konkursie polegał na rozwiązaniu testu z zakresu wiedzy ekologicznej złożonego z 30 pytań oraz napisaniu wypowiedzi na temat „Wskaż i opisz zagrożenia dla środowiska występujące w twoim regionie”. Maksymalnie w konkursie można zdobyć 38 punktów. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do dnia 30 maja 2017 roku. W konkursie wzięli udział:

 1. Cempa Mateusz kl. III d
 2. Cycoń Mariusz kl. III a
 3. Król Amelia kl. III a
 4. Nieć Oliwia kl. III a
 5. Polańska Magdalena kl. III a
 6. Totoś Wojciech kl. III a
 7. Wójtowicz Justyna kl. III a
 8. Zielonka Katarzyna kl. III a
 9. Złocki Szymon kl. III a

Etap II (gminny) Ogólnopolskiego Konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski

W dniu 13 stycznia 2017r w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Łabowej odbył się  etap II (gminny) Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Wzięło w nim udział 11 uczniów z klas I – III naszego gimnazjum. W konkursie należało rozwiązać test składający się z 25 pytań za, które można było uzyskać 25 punktów. Piętnaście pytań konkursowych dotyczyło wiedzy z zakresu biologii, geografii, ekologii, ochrony środowiska, ochrony przyrody a dziesięć dotyczyło wiadomości o Popradzkim Parku Krajobrazowym. Zadania oceniała komisja, w której znalazły się przedstawicielki Urzędu Gminy – pani Anna Polańska, pani Marta Smyda oraz opiekun SK LOP – pani Jolanta Brożek. W wyniku zmagań konkursowych została wyłoniona  czteroosobowa drużyna, która będzie reprezentować nasze gimnazjum w kolejnym etapie, który odbędzie się 24 marca 2017r. W drużynie znaleźli się:
1.    Lelito Grzegorz  kl. II a
2.    Cempa Mateusz  kl. III d
3.    Król Amelia  kl. III a
4.    Kubisz Monika  kl. II c                      
Wszystkim uczestnikom konkursu cenne nagrody książkowe ufundował i wręczył wójt Gminy Łabowa pan Marek Janczak.

Strona 3 z 28