Back to Top

Podsumowanie całorocznej pracy

W minionym roku szkolnym przeprowadzonych zostało 11 konkursów,w których na etapie szkolnym wzięło udział 304 uczniów.Były to konkursy wiedzy, plastyczne. Nasi uczniowie osiągali sukcesy w konkursach na poziomie powiatu, województwa, a nawet ogólnopolskim. Prowadziliśmy 2 akcje (zbiórka zużytych baterii, zbiórka plastikowych zakrętek), które trwały cały rok i będą kontynuowane również w przyszłym roku. Dodatkowym efektem działalności naszego koła LOP w tym roku szkolnym było pozyskanie dla biblioteki szkolnej książek przyrodniczych oraz mikroskopu cyfrowego do sali biologicznej jako wygranych w konkursie „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Opiekun koła dziękuje uczniom za zaangażowanie i czynny udział w działalności koła. Słowa podziękowania kieruję na ręce Pana Dyrektora dra inż. Ryszarda Poradowskiego oraz wszystkich nauczycieli za wszelką pomoc, wsparcie i motywowanie do pracy.

                                                Opiekun SK LOP – Jolanta Brożek

Wyniki konkursu plastycznego

Nadleśnictwo Nawojowa ogłosiło wyniki konkursów plastycznych, w których wzięli udział uczniowie naszego gimnazjum. W tym roku szkolnym kilka przesłanych od nas prac zostało nagrodzonych. W konkursie pt. „Leśnik gospodarzem lasu”I miejsce zajęła Anna Kubisz z kl. I a, a II miejsce zajęła Karolina Mirek z kl. I b. W drugim konkursie pt. „Dary lasu” wyróżnienie otrzymała Natalia Zwolenik z kl. I c.  Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród zwycięzcom odbyło się pod wiatą na Feleczynie.

                                         Gratulujemy !

Czytaj więcej...

Wyróznienia w ogólnopolskim konkursie "EKOTEST"

Ogólnopolskie Centrum Edukacji w Warszawie ogłosiło wyniki konkursu „Ekotest”, w którym wzięło udział trzynastu uczniów naszego gimnazjum. Cieszymy się, że dwóch uczniów otrzymało wyróżnienie w tym konkursie. Są to: Grzegorz Lelito (9 miejsce)z kl. II a i Mateusz Cempa (13 miejsce)z kl. III d.

             Gratulujemy !

Finał Ogólnopolski Konkursu „POZNAJEMY PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI”

W dniu 6czerwca 2017 roku w Chęcinach koło Kielc w województwie świętokrzyskim odbył się finał XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu„Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Czteroosobowe drużyny z 16 województw Polski przybyły na zaproszenie Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Kielcach. Przedstawicielami województwa małopolskiego była reprezentacja Popradzkiego Parku Krajobrazowego, którą stanowiła drużyna z naszego gimnazjum w składzie: Mateusz Cempa kl. III d, Amelia Król kl. III a, Monika Kubisz kl. II c, Grzegorz Lelito  kl. II a. Uczniowie byli przygotowywani przez panią Jolantę Brożek, a z zagadnień geograficznych przez panią Danutę Binko.

Czytaj więcej...

Lekcja biologii na żywo

Stu uczniów klas I i II naszego gimnazjum wzięło udział w żywej lekcji zoologii, która odbyła się na sali gimnastycznej. Przedstawiciele firmy „Anubis” – Renata Węgrzynowicz zaprezentowali żywe okazy egzotycznych zwierząt. Wśród nich znalazły się: karaczany madagaskarskie, pająki ptaszniki, skorpiony leśne, aksolotl, różnorodne jaszczurki, węże np. boa dusiciel. Lekcja cieszyła się dużym zainteresowaniem i podobała się zarówno uczniom jak i nauczycielom. Oprócz prezentacji zwierząt można było usłyszeć wiele ciekawostek na temat przedstawianych okazów.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 28