11 września – Dzień Integracji. {phocagallery view=category|categoryid=26| imageshadow=shadow1 | limitcount=2|imagerandom=1|float=right}Od kilku lat odbywają się w naszej szkole zajęcia integracyjne dla uczniów wszystkich klas, od zeszłego roku w zmienionej formie wg opracowanego przez Zespół Wychowawczy programu. Zajęcia odbywają się w terenie. Na szczęście pogoda dopisała. Klasy I uczestniczyły w zajęciach sportowych na boisku szkolnym, rozgrywały różne ciekawe konkurencje – np. przeciąganie liny - pod okiem swoich wychowawców i nauczyciela wf. Sportowa rywalizacja z pewnością zintegrowała zespoły klasowe. Najlepsza okazała się klasa I d pod opieką p. Ireny Janiuk.


Klasy II udały się do Uhrynia na miejsce biwaku. Tam uczniowie wykonywali różne zadania, m.in. brały udział w konkursie na piosenkę tematycznie związaną z wodą, przysłowie, powiedzenie na temat zwierząt. Brano pod uwagę ilość i jakość zaprezentowanych piosenek i przysłów. Potem jeszcze konkurencje sportowe: skakanie na skakance, umiejętność posługiwania się hula-hop. Było wesoło. Najlepsza okazała się klasa II a pod opieką p. Joanny Złockiej. Na zakończenie odbyło się wspólne ognisko.
Natomiast klasy III udały się na spacer Ścieżką Edukacyjno-Przyrodniczą Feleczyn. Był to jednak inny spacer niż zwykle, bo ze specjalnymi kartami pracy w ręku. Siedem przystanków ścieżki, różne informacje na ustawionych tam tablicach służyły jako źródło wiedzy do rozwiązywania różnych zadań. Po dotarciu pod wiatę odbyło się wspólne ognisko. Zmagania wiedzowe wygrała klasa III a pod opieką p. Urszuli Pych.
Najlepsze klasy otrzymały worek słodyczy ufundowany przez Sklepik Szkolny GROSIK, którym od wielu lat opiekuje się p. Joanna Złocka.