W drugim semestrze roku szkolnego 2016/17 odbył się konkurs dla klas trzecich gimnazjum pt. "Najlepszy geograf - 2017". Celem konkursu było utrwalenie wiadomości z geografii z całego cyklu kształcenia w gimnazjum w klasach I-III, a przede wszystkim jak najlepsze przygotowanie się do egzaminu (arkusz -  przedmioty przyrodnicze) z geografii. Konkurs miał charakter trzech testów na wzór zadań egzaminacyjnych obejmujących program z geografii z klasy pierwszej, drugiej i trzeciej gimnazjum.

Najlepszymi geografami w naszym gimnazjum okazali się: I miejsce - Mateusz Cempa kl. IIId, II miejsce - Oliwia Kroczek kl. IIId, III miejsce - Szymon Złocki kl. IIId.

Gratulujemy wysokich wyników! Najlepsza trójka geografów została nagrodzona ocenami cząstkowymi - celujący z geografii oraz nagrodami książkowymi wręczonymi na uroczystym pożegnaniu absolwentów. Już teraz zachęcamy drugoklasistów do utrwalania wiedzy z geografii, aby w przyszłym roku szkolnym uzyskać jak najlepsze wyniki w piątej edycji konkursu...Organizatorem konkursu jest nauczycielka geografii - mgr Danuta Binko.