W dniach 28.04 - 5.05 2017 odbyła się pielgrzymka do Francji. Inicjatorem pielgrzymki było SKKT pod opieką mgr Danuty Binko, która była kierownikiem wycieczki. Organizatorem wycieczki było Biuro Podróży "MAXIM" z Nowego Sącza. W pielgrzymce wzięło udział 12 gimnazjalistów - w tym 11 uczniów gimnazjum z Łabowej:

z kl. IIIa - Oliwia Nieć, z kl. IIIb - Wiktoria Kiernozek, z kl. IIa - Gabriela Barnach, Dominik Laskoś, Natalia Sekuła, Julia Szczecina, z kl. IIb - Aleksndra Sarata, Katarzyna Stach, z kl. IIc - Joanna Krzak, Julia Polańska, z kl. Ia - Piotr Klimczak oraz jedna uczennica z kl. II z gimnazjum w Krynicy Zdr. - Ewelina Stachura.  Opiekę nad uczniami podczas wycieczki sprawowały: mgr Marta Ptak oraz nauczycielka ze Szkoły Podstawowej im. Św. Franciszka z Asyżu w Łabowej : mgr Marta Borek. Pielgrzymka liczyła ogółem 37 uczestników. Pilotem wycieczki był Sławomir Wojtak . Środek transportu - autokar z Biura Podróży "MAXIM". Kierowcy: Jerzy Połeć i Adam Zieleń. Opiekunem duchowym był ks. Jan Raś - Proboszcz Parafii Św. Magdaleny w Kaninie. Koszt wycieczki:1900 zł/os + 35 EURO.        Program wycieczki:

1 DZIEŃ – 28.04.2016 piątek) Wyjazd z Łabowej o godzinie 19:00,

2 DZIEŃ – 29.04.2016 sobota) Przyjazd na nocleg tranzytowy do Metz. Obiadokolacja i zakwaterowanie.

3 DZIEŃ – 30.04.2016 niedziela) wczesne śniadanie, ciąg dalszy podróży. Przyjazd do LA SALETTE. Zakwaterowanie. Zwiedzanie miejsca objawień. Obiadokolacja. Udział w nabożeństwach. Samodzielna modlitwa. Nocleg.

4 DZIEŃ – 01.05.2016 poniedziałek) Śniadanie. Przejazd do Lourdes. Zakwaterowanie, obiadokolacja. Czas na indywidualną modlitwę w Grocie Objawień. Udział w procesji ze świecami. Nocleg

5 DZIEŃ – 02.05.2016 wtorek) śniadanie, Masza Św. w Grocie. Zwiedzanie miejsc związanych z objawieniami: Groty Objawień, Bazyliki Górnej, Krypty, Bazyliki Różańca Świętego. Przejazd w okolice Paryża, nocleg i obiadokolacja.

6 DZIEŃ – 03.05.2016 środa) Po wczesnym śniadaniu oraz wykwaterowaniu przejazd na zwiedzanie Paryża z przewodnikiem: Katedra Notre Dame, Sainte Chapelle, wieża Eiffla (dla chętnych wyjazd ok. 17 euro), rejs statkiem po Sekwanie, Panteon, Opera, Inwalides, Łuk Triumfalny, Aleje Pól Elizejskich i Pałac Elizejski, Plac Bastylii, Orsay, Pałac Sprawiedliwości z zewnątrz. Obiadokolacja. Nocleg

7 DZIEŃ – 04.05.2016 czwartek) Śniadanie. Ciąg dalszy zwiedzania Paryża : Pere Lachaise (najsławniejszy cmentarz paryski), Luwr - zwiedzanie wewnątrz dla chętnych, Sanktuarium Cudownego Medalika, Moulin Rouge (z zewnątrz), Montmartre i Bazylika Najświętszego Serca Pana Jezusa – wyjazd z Paryża , przejazd do Polski

8 DZIEŃ 05.05.2016 piątek) Wyjazd w kierunku Polski. Powrót w późnych godzinach nocnych.