W dniu 24 marca w Powiatowej i Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Starym Sączu Filia w Barcicach odbył się etap parkowy (III) XVI edycji ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. W konkursie wzięło udział 10 czteroosobowych drużyn z dziesięciu gimnazjów reprezentujących gminy z obszaru Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Drużyny te wygrały eliminacje gminne. Z powiatu nowosądeckiego uczestniczyły drużyny reprezentujące gimnazja w:Tyliczu (gmina Krynica), Przysietnica (gmina Łącko), Łabowej, Łomnicy (gmina Piwniczna), Nawojowej, Rytrze, Starym Sączu, Złockiem (gmina Muszyna).

Z powiatu nowotarskiego przybyły drużyny z gimnazjum w Krościenku i Szczawnicy.W drużynie naszego gimnazjum znaleźli się następujący uczniowie:

  1. Cempa Mateusz III d
  2. Król Amelia III a                     
  3. Kubisz Monika II c
  4. Lelito Grzegorz II a

Konkurs został oceniony przez uczestników jako trudny. Należało się w nim wykazać szeroką wiedzą z różnych dziedzin biologii, z geografii oraz wiedzą o najbliższym regionie dotyczącą Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Cieszymy się, że nasi uczniowie kolejny raz poradzili sobie świetnie zajmując pierwsze miejsce w rywalizacji drużynowej.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce – Publiczne Gimnazjum w Łabowej – 90 pkt/104 pkt

II miejsce –Gimnazjum w Tyliczu

III miejsce – Gimnazjum w Rytrze

Również bardzo dobrze wypadliśmy w klasyfikacji indywidualnej, w której rywalizowało 40 uczniów:

I miejsce – Król Amelia 24 pkt/26 pkt

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.Nasza drużyna  będzie reprezentować Popradzki Park Krajobrazowy w finale wojewódzkim tego konkursu, który odbędzie się 5 maja 2017 roku w Krakowie.   

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.