Dnia 14 października, w dniu KEN w naszej szkole obchodzone było Święto Szkoły pod hasłem "Człowiek musi wychowywać samego siebie i być dla siebie wychowawcą".  W tym roku przypada 16. rocznica nadania Imienia Jana Pawła II naszemu Gimnazjum. Uroczystą Mszę Św. w kościele parafialnym w Łabowej odprawili: ks.Proboszcz Andrzej Fik  oraz  ks. katecheta Rafał Więcław. We Mszy Św. uczestniczyły poczty sztandarowe: Gimnazjum i Szkoły Podstawowej im. św. Franciszka z Asyżu w Łabowej.

Po uroczystym przemarszu za szkolnymi pocztami sztandarowymi odbyła się dalsza część uroczystości w  obecności Gości, Rodziców, Nauczycieli i zgromadzonych Uczniów szkoły. Wśród zaproszonych gości, swoją obecnością zaszczycili nas: p. Celina Cempa - była Dyrektor ZSG w Łabowej, p. Marek Janczak - wójt Gminy Łabowa, p. Marek Buda - dyrektor SP w Maciejowej, p. Stanisław Brożek - zastępca przewodniczącego Rady Gminy Łabowa, p. Barbara Bogdańska - kierownik Opieki Społecznej,  p. Monika Mirek - kierownik GZOS w Łabowej,p. Jerzy Chronowski - dyrektor GOK w Łabowej, p. Joanna Król -przewodnicząca Rady Rodziców Gimnazjum.
Część oficjalną, którą poprowadziła Oliwia Kroczek z kl.IIId (przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego) rozpoczęto od odśpiewania hymnu państwowego oraz hymnu szkoły. Następnie odbyła się uroczystość Ślubowania klas I na sztandar szkoły i Imię Ojca Świętego - Patrona Szkoły. W poczcie sztandarowym reprezentowali szkołę: Amelia Król, Oliwia Nieć i Mateusz Cempa.
Pan Dyrektor Ryszard Poradowski w oficjalnym przemówieniu wręczył uczniom nagrody w konkursach związanych z Patronem szkoły organizowanych tradycyjnie z okazji Święta Szkoły.

• w XV edycji Konkursu Literackiego o Nagrodę Dyrektora  szkoły  wzięło udział 8 uczniów. Wyróżnienia otrzymały: Magdalena Cempa IIb oraz Anna Kubisz Ia. Organizacją konkursy zajmował się zespół humanistów
  • w konkursie na prezentację multimedialną związaną z Janem Pawłem II  wzięło udział 6 uczniów. I miejsce - Przemysław Kowalik IIIc, II miejsce - Oliwia Kroczek IIId i III miejsce - Paweł Cempa IIIb. Konkursu zorganizowały: p.Danuta Binko i p. Barbara Szczecina.

Piękny montaż słowno - muzyczny związany z Janem Pawłem II przygotowała p. Joanna Złocka.