W sobotę 10 września 2016 roku szesnastu uczniów naszego gimnazjum wraz z opiekunem SK LOP panią Jolantą Brożek i opiekunem SKKT panią Danutą Binko wybrało się na wycieczkę krajoznawczo-turystyczną.
 Program wycieczki:
a) zbiórka uczestników na placu przed szkołą o godz. 725
b) przejazd autobusem do Muszyny
c) wędrówka ścieżką dydaktyczną w rezerwacie „Las Lipowy Obrożyska” na Górze Mikowej
d) zwiedzanie Ogrodów Zmysłów w Muszynie
e) poznanie największych w Polsce (czwarte w kraju) Ogrodów Biblijnych
f) powrót do Łabowej
Podczas wycieczki można było podziwiać piękno jesiennej przyrody w jedynym w Karpatach lesie lipowym, którego nie ma w całej środkowej i zachodniej Europie. Rezerwat został utworzony w 1919 roku niedaleko Muszyny. Obecnie rezerwat zajmuje 100.38 ha. Poznając rezerwat uczestnicy poruszali się po ścieżce dydaktycznej złożonej z siedmiu przystanków zaopatrzonych w tablice informacyjne. Kolejnym etapem wycieczki była wędrówka po siedmiu strefach Ogrodów Zmysłów: ogród zdrowia, ogród zapachu, ogród dźwięku, strefa wzrokowa, strefa zapachowo-dotykowa, ogród smaku. Bardzo interesującym przeżyciem był spacer po Muszyńskich Ogrodach Biblijnych, których poznanie umożliwiła pani przewodnik prezentując w ciekawy sposób: ogród historii zbawienia, ogród krajobrazów biblijnych, winnicę pańską, dziecięcy ogród biblijny oraz ogród dla zakochanych. Ważnym walorem wycieczki była piękna, słoneczna pogoda. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z wycieczki choć może trochę zmęczeni.