3 września – uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Jak co roku o godz. 8.00 spotkaliśmy się w kościele na Mszy św. We mszy uczestniczyły dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Św. Franciszka z Asyżu i młodzież naszego gimnazjum oraz dyrekcja i nauczyciele naszego Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego. Byli także rodzice, głównie pierwszaków, ale z podstawówki. Jak zwykle w takich uroczystych chwilach towarzyszyły nam sztandary i poczty sztandarowe szkół.{phocagallery view=category|categoryid=28| imageshadow=shadow1 | limitcount=2|imagerandom=1|float=right}

Mszę koncelebrowali księża pracujący w naszej parafii: ks. Proboszcz Andrzej Fik i ks. Grzegorz Lubecki. Kazanie do zgromadzonych uczniów i dorosłych skierował ks. Grzegorz. Potem udaliśmy się do szkoły na salę gimnastyczną, a uczniowie SP do Gminnego Ośrodka Kultury na oficjalne rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Pani Celina Cempa, Dyrektor Zespołu Szkolno –Gimnazjalnego, powitała gimnazjalistów i grono pedagogiczne. Szczególne gorąco uczniów pierwszych klas. Naukę w naszym gimnazjum rozpocznie w tym roku 92 pierwszoklasistów. Wychowawcami klas pierwszych będą: kl. I a – p. Wiesław Matyjewicz, kl. I b – p. Bożena Buczek, kl. I c – p. Renata Jurczak i kl. I d – p. Irena Janiuk. Pani Dyrektor poinformowała społeczność szkolną o zmianach, głównie o monitoringu, który został zainstalowany w szkołach oraz o zmianach w dowozie uczniów. 
Hasłem pracy gimnazjum na ten rok szkolny będą słowa Jana Pawła II – naszego Patrona: Dobro mojej Ojczyzny uważam za swoje dobro, które Papież wygłosił 16 październiku 1998 roku w Rzymie.
Następnie uczniowie rozeszli się do sal na spotkanie z wychowawcami. Rozpoczął się kolejny rok szkolny...