Dnia 14 października, w dniu KEN w naszej szkole obchodzone było Święto Szkoły pod hasłem "Nie czekajcie, aż staniecie się starsi, by wtedy wyruszyć ścieżką świętości".  W tym roku przypada 15. rocznica nadania Imienia Jana Pawła II naszemu Gimnazjum. Uroczystą Mszę Św. w kościele parafialnym w Łabowej odprawili: ks. Piotr kiełbasa oraz nasz Gość z Siennej ks. Grzegorz Lubecki, były katecheta w gimnazjum. We Mszy Św. uczestniczyły poczty sztandarowe: Gimnazjum i Szkoły Podstawowej im. św. Franciszka z Asyżu w Łabowej.

Po uroczystym przemarszu za szkolnymi pocztami sztandarowymi odbyła się dalsza część uroczystości w  obecności Gości, Rodziców, Nauczycieli i zgromadzonych Uczniów szkoły. Wśród zaproszonych gości, swoją obecnością zaszczycili nas: p. Krzysztof Skraba - przewodniczący Rady Gminy Łabowa, p. Barbara Bogdańska - kierownik Opieki Społecznej, p. Maria Sosin - dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej, p. Lidia Chronowska - kierownik Biblioteki Publicznej w Łabowej, p. Jerzy Chronowski - dyrektor GOK w Łabowej, p. Joanna Król -przewodnicząca Rady Rodziców Gimnazjum.
Część oficjalną, którą poprowadziła Oliwia Kroczek z kl.IId (przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego) rozpoczęto od odśpiewania hymnu państwowego oraz hymnu szkoły. Następnie odbyła się uroczystość Ślubowania klas I na sztandar szkoły i Imię Ojca Świętego - Patrona Szkoły. W poczcie sztandarowym reprezentowali szkołę: Amelia Król, Kinga Sarata i Mateusz Cempa.
Pan Dyrektor Ryszard Poradowski w oficjalnym przemówieniu wymienił liczne działania szkoły związane z działalnością wychowawczą szkoły wokół Patrona św. Jana Pawła II. Wręczył uczniom nagrody w konkursach związanych z Patronem szkoły organizowanych tradycyjnie z okazji Święta Szkoły.
  •  w XIV edycji Konkursu Literackiego o Nagrodę Dyrektora  szkoły wzięło udział 8 uczniów. Nagrodę Dyrektora komisja przyznała Marzenie Stylok IIIa. Wyróżnienia otrzymały: Oliwia Kroczek IId za wiersz pt. " W drodze do nieba" i Monika Kubisz Ic za opowiadanie. Organizacją konkursy zajmowała się p. Anna Chronowska
  • w XIV edycji Konkursu Plastycznego na logo szkoły wpłynęło 41 prac. I miejsce zajęła Monika Mirek IIIc, II miejsce - Kinga Podwika IIIc oraz III miejsce  Patryk Skraba IIId. W konkursie na Plakat pod hasłem: Poczet młodych świętych i błogosławionych zwyciężyła klasa IIIa. Organizacją konkursów plastycznych zajmowała sie p. Joanna Złocka.
  • w konkursie na prezentację multimedialną związaną z Janem Pawłem II  wzięło udział 11 uczniów. I miejsce - Przemysław Kowalik IIc, II miejsce - Aleksandra Szeptak IIa i III miejsce - Szymon Złocki IId. Organizatorem konkursu byli: p.Adam Hejmej i p. Przemysław Janisz.
Wielkim wydarzeniem była inscenizacja Antygony - Sofoklesa, którą przygotowało Koło Teatralne pod Kierunkiem p. Ireny Janiuk. We wspaniałej scenerii młodzież zaprezentowała swoje możliwości aktorskie. Rolę Antygony grała Martyna Gaborek IIIc, Ismeny - Justyna Wójtowicz IIa, Kreona - Paweł Owcarz, Terezjasza - Jakub Zaczek, Hajmona - Bartłomiej Mirek, Eurydyke - Paulina Sekuła, Strażnika 1 - Nikodem Tyc, Straznika 2 - Przemysław Kuczowicz, Przewodnika Chóru - Dawid Orzeł.
Wspaniałą dekorację przygotowały: p. Joanna Zdrojewska, p. Bożena Buczek, p. Joanna Złocka.

Fot. Joanna Złocka