W najbliższych latach biblioteki szkolne dostaną pieniądze na nowe książki. Badania wskazują, że uczniowie nie przepadają za obowiązkowymi lekturami, dlatego redakcja miesięcznika "Biblioteka w Szkole" postanowiła zorganizować Ogólnopolskie Wybory Książek i dowiedzieć się u źródła, co chcą czytać sami zainteresowani.

Patronat nad wyborami objęła pani minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska.

Zdecyduj, co będziesz czytać! Weź udział w wyborach! Nie pozwól by ktoś je wybrał za Ciebie!

Wyniki wyborów przekażemy pani minister edukacji narodowej oraz opinii publicznej jako ważny element dyskusji o kanonie lektur i gustach czytelniczych uczniów.

Nasza szkoła dołączyła 23 marca 2015 r. do akcji - OGÓLNOPOLSKIE WYBORY KSIĄŻEK!