Dnia 20.03.2015 w godzinach 9.46 - 12.05 uczniowie i nauczyciele zarówno gimnazjum jak i szkoły podstawowej w Łabowej mieli możliwość obserwacji częściowego zaćmienia Słońca. Podczas maksimum zaćmienia ok. godz. 11-tej ok. 68 % tarczy Słońca zostało zakryte przez Księżyc. Zjawisko to mogliśmy obserwować przez teleskop SKY WATCHER ED80 zaopatrzony w filtr foliowy Badera przeznaczony do obserwacji Słońca oraz przez okulary wyposażone w taki sam filtr. Obserwacje zorganizowane były przez panią Danutę Binko. Pokaz pomogli przeprowadzić pan Wojciech Binko (członek PTMA, od lat współpracujący z naszym gimnazjum podczas nocnych obserwacji nieba w ramach zajęć kółka geograficznego)oraz pan Mirosław Binko. Przy organizacji pokazów pomagali uczniowie szczególnie zainteresowani astronomią - Dawid Oleksy kl. Ib, Piotr Cieśla kl. IIb,  Dominika Fiut kl. IIId, Bartłomiej Klimczak kl. IIId, Paula Rolka kl. IIId. Obserwacje cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem a piękna, bezchmurna pogoda umożliwiła obserwację  zaćmienia 213 gimnazjalistom oraz 122 uczniom szkoły podstawowej. Dla zainteresowanych podajemy informację, że następne  zaćmienie Słońca widoczne z Polski będzie miało miejsce 10.06.2021r,  a najbliższe całkowite zaćmienie Księżyca 28.09.2015r w godzinach 3.08 - 6.27. Autorką poniższego zdjęcia zaćmienia Słońca obserwowanego z Łabowej jest Katarzyna Dobosz kl. IIa.