Dnia 22.10.2013 - pierwszy raz w bieżącym roku szkolnym w godzinach wieczornych odbyły się obserwacje astronomiczne pod Krzyżem Jubileuszowym w Łabowej. Zajęcia są prowadzone od wielu lat - dwa razy w roku przez mgr Danutę Binko. Na zajęciach obecny był również nasz stały gość pan Wojciech Binko - członek Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii, który udostępnia nam swój teleskop i udziela fachowych wskazówek przy obserwacjach. Głównym celem ostaniego spotkania było poszerzenie wiadomości z działu "Ziemia we wszechświecie" dla uczniów klas I oraz przeprowadzenie badania na temat zanieczyszczenia nieba światłem w Łabowej przez ucznia klasy Ib - Piotra Cieślę. Piotrek wykorzysta wspomniane badanie do napisania referatu i weźmie udział w  X Małopolskim konkursie na referat z astronomii i astronautyki dla gimnazjalistów w Niepołomicach, który odbędzie się na wiosnę 2014r. Poza Piotrkiem na zajęciach obecnych było 19-tu uczniów: z kl. IIIa - Szymon Dobosz, z kl. IIIb - Kacper Mołodec, z kl. IIIc - Piotr Nosal, z kl. IIId - Mateusz Kubisz, z kl. IIc - Szymon Lis, z kl. IId - Tomasz Cabak, Krzysztof Horowski, z kl. I a - Katarzyna Dobosz, Monika Cabak, Gabriela Wontorczyk, z kl. Ic - Karol Szwala, Kinga Podwika, Kacper Kulpa, Dawid Oleksy, Aleksandra Łopuch, Martyna Gaborek, Kacper Nieć, z kl. Id - Jakub Waśko, Jakub Zaczek. Główne obiekty obserwowane "gołym okiem" podczas tej bezchmurnej nocy to były: gwiazdozbiory - Wielka Niedźwiedzica, Mała Niedźwiedzica, gwiazdozbiór Łabędzia, gwiazdy- Polarna, Wega, Deneb, Altair. Przez teleskop obserwowaliśmy: Księżyc, gromadę kulistą M-13, galaktykę Andromedy (M-31), mgławice planetarne - M-27, M-57("Pierścionek"), układ gwiazd podwójnych "Albireo".  Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem, a co za tym idzie wielu uczniów zgłosiło chęć wzięcia udziału w wiosennym konkursie na referat w Niepołomicach. W trakcie zajęć mieliśmy możliwość ogrzać się przy ognisku, które przygotował dla nas obecny na zjęciach ojciec Piotra Cieśli - pan Andrzej Cieśla, któremu serdecznie za to dziękujemy. Należy wspomnieć, że pan Andrzej Cieśla służył również pomocą jako kierowca dnia 25.10.2013 podczas badań zanieczyszczenia nieba światłem 13 wsi gminy Łabowa, które prowadził Piotr Cieśla pod kierunkiem pani Danuty Binko.