„Bez porządnej biblioteki w porządnej szkole porządnie uczyć się nie da.”
                                                                Jadwiga Andrzejewska

27 PAŹDZIERNIKA 2008 obchodziliśmy po raz drugi w naszym gimnazjum
międzynarodowe święto Bibliotek szkolnych!

Z tej okazji w bibliotece szkolnej odbyła się:

  • Prezentacja wybranych fragmentów książek z naszej biblioteki
  • Na pierwszej lekcji uczniowie wszystkich klas wysłuchali krótkich fragmentów książek, które można wypożyczyć w naszej szkolnej bibliotece, a po które warto sięgnąć w wolnej chwili.  
  • Akcja Podaruj książkę bibliotece 
  • Quiz biblioteczny „Ile?”


Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Librarianship w 1999 roku. Obchodzone było dotychczas w czwarty poniedziałek października. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.Hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmi:Umiejętność czytania i uczenie się w twojej bibliotece szkolnej (Literacy and Learning at your School Library).


Z tej okazji w bibliotece szkolnej odbyła się:

  • Prezentacja wybranych fragmentów książek z naszej biblioteki
  • Na pierwszej lekcji uczniowie wszystkich klas wysłuchali krótkich fragmentów książek, które można wypożyczyć w naszej szkolnej bibliotece, a po które warto sięgnąć w wolnej chwili.  
  • Akcja Podaruj książkę bibliotece   

      Łącznie biblioteka wzbogaciła się o 52 książki. Wśród darów jest wiele cennych książek: lektury, słownik, wydawnictwa albumowe, podręczniki oraz beletrystyka. Za wszystkie dary serdecznie dziękuję!

            Walka o dodatkowe 20 punktów do konkursu o Tytuł najlepszej klasy trwa do końca listopada!
Quiz biblioteczny „Ile?”
Quiz okazał się bardzo trudny!

Było:
Ø     198  wszystkich odpowiedzi

 Ø     i tylko 1  ( jedna!) poprawna odpowiedź!
Gratulacje dla Bogdana Pawlika z II C - jako jedyny odpowiedział prawidłowo!!!

            Nagrody pocieszenia otrzymali uczniowie, których odpowiedzi były  najbliższe prawidłowym: Prorok Angelika z III b, Lelito Justyna z I b, Zaczyk Justyna z I a, Cabak Paweł z III b, Pająk Anna z III b, Wójsik Klaudia z III b, Jasińska Katarzyna z I a, Sarata Paulina z I b, Gródek Dawid z I a, Dobosz Albert z I b

Nagrody ufundował Sklepik Uczniowski.

Gimnazjaliści czytają młodszym kolegom
Wybrani gimnazjaliści z klasy I c  wprowadzili  uczniów ze Szkoły Podstawowej w Łabowej w świat książek. Uczniom klas młodszych zaprezentowali baśnie i wiersze dla dzieci; a klasom starszym fragmenty książek, które warto przeczytać.

 Biblioteka szkolna dziękuje wszystkim czytelnikom, którzy uczestniczyli w święcie biblioteki  i zaprasza w swoje progi przez cały rok szkolny!