Konkurs plastyczny i fotograficzny.
SK LOP zachęcało wszystkich uczniów naszego gimnazjum do wzięcia udziału w konkursie plastycznym i fotograficznym organizowanym przez Nadleśnictwo Nawojowa. Temat konkursu brzmiał: „Wiosna w przyrodzie ożywionej”. Na etap szkolny napłynęło 9 prac: 6 prac plastycznych oraz 3 zdjęcia. Zostały one przesłane do Nadleśnictwa Nawojowa.

Powiatowy Konkurs Plastyczny
Nasze gimnazjum wzięło udział w V edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego pt. „PEJZAŻ SĄDECKI – PEJZAŻ BAŚNIOWY” organizowanego pod patronatem Rektora PWSZ w Nowym Sączu. Zadanie artystyczne polegało na autorskim przedstawieniu wybranego fragmentu terenu Sądecczyzny, który urzeka swym nieodkrytym pięknem i niezwykłością. Szczególnie cenne było interpretowanie miejsc mało znanych. W konkursie wzięło udział ośmiu uczniów, których prace zostały przesłane do organizatora konkursu. Wykonawcami tych prac byli:
1.    Świgut Aleksandra kl. I a
2.    Wnęk Natalia kl. I a
3.    Konieczny Angelika kl. II a
4.    Szeptak Arleta kl. II a
5.    Świgut Gabriela kl. II b
6.    Waligóra Justyna kl. III a
7.    Wnęk Kinga kl. III b
8.    Szarek Dominika kl. III c
          Życzymy sukcesów w następnym etapie

Konkurs - ALBUS
Czternastu uczniów naszego gimnazjum (w tym członkowie SK LOP) wzięło udział Ogólnopolskim Konkursie Biologicznym /ALBUS 2012/. Konkurs odbył się 10 maja 2012. Testy konkursowe były testami jednokrotnego wyboru. Stopień trudności zadań okazał się bardzo zróżnicowany. Treść poszczególnych pytań była związana z tematyką realizowaną na lekcjach biologii w określonych klasach, ale okazała się bardzo szczegółowa. W konkursie wzięli udział:
1.    Banach Konrad kl. I b
2.    Mołodec Kacper kl. I b
3.    Zdrojewski Karol kl. I b
4.    Stanisz Anna kl. I d
5.    Trojan Klaudia kl. I d
6.    Chlebek Michał kl. II a
7.    Kachniarz Joanna kl. II a
8.    Wójsik Marcin kl. II a
9.    Lelito Anna kl. II b
10.     Lelito Sylwia kl. II b
11.     Nowak Elżbieta kl. II b
12.     Rusiniak Karolina kl. II b
13.     Świgut Gabriela kl. II b
14.    Toczek Marcin kl. II b
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w czerwcu.