13 maja 2009 r.  – finał IX Konkursu Wiedzy o Patronie Szkoły. Tradycyjnie konkurs odbył się w sali GOK-u. W Komisji pracowali: p. Wiesław Matyjewicz – przewodniczący, p. Stanisława Maksymiec i p. Agata Janus. Na widowni zasiadali uczniowie z klas, których przedstawiciele brali udział w zmaganiach konkursowych. Dopingowali swoich kolegów. Konkurs przygotowała i prowadziła jak zwykle od lat p. Anna Chronowska. Uczniowie rozwiązywali zadanie matematyczne, krzyżówkę, zmagali się z wykreślanką, układali cytat – słowa Jana Pawła II (rozsypanka) odpowiadali na różne pytania związane z życiem, działalnością i nauczaniem naszego Patrona. Poszczególne zadania przygotowali nauczyciele zasiadający w Komisji Konkursowej. Zmagania konkursowe zakończyły się zwycięstwem drużyny z klasy II c w składzie: Kamil Smreczak, Kamil Nowak i Basia Smyda (33 punkty), II miejsce zajęła kl. II b w składzie Mariola Kłębczyk, Renata Kucharska i Patryk Pitner i (32 punktów), III miejsce – kl. I a w składzie Kasia Jasińska, Kuba Lelito.i Tomek Karbowski(31 punktów), a IV miejsce – kl. I b (29 punktów). Jak widać, poziom był bardzo wyrównany. Nagrody książkowe zostanę wręczone w poniedziałek 18 maja na uroczystym apelu z okazji 89. rocznicy Urodzin Jana Pawła II.
    Do zobaczenia w przyszłym roku, na X Konkursie Wiedzy o Patronie Szkoły (będzie wielki jubileusz)...