Katalog elektroniczny zbiorów biblioteki szkolnej

W marcu 2009 roku w bibliotece szkolnej zostało utworzone stanowisko komputerowe z dostępem do elektronicznego katalogu zbiorów biblioteki w sieci wewnętrznej. Korzystanie z katalogu komputerowego stwarza czytelnikowi większe możliwości, niż te które oferuje katalog tradycyjny.

Jedną z nich - bardzo istotną - jest wskazanie aktualnego dostępu do poszukiwanej książki czy innego dokumentu bibliotecznego. Czytelnik od razu wie czy dana książka znajduje się aktualnie w bibliotece, czy tez jest wypożyczona. Program wskazuje też datę jej zwrotu. Szczególna dogodność to poszukiwanie książek według fragmentów tytułów (słów w tytule) oraz dostęp do własnego konta czytelnika! Zapraszamy wszystkich uczniów do zapoznania się katalogiem elektronicznym, który usprawni Wam korzystanie z naszej biblioteki, a w przyszłości z sądeckich bibliotek.