19 grudnia – ostatni dzień przed feriami świątecznymi. W szkole dzień inny niż wszystkie. Na trzeciej lekcji odbył się świąteczny apel. Przede wszystkim podsumowano akcje Caritasu: loterię i zbiórkę żywności. Odbyło się losowanie nagród. Losował ks. katecheta Grzegorz Lubecki. Nagrody były bardzo atrakcyjne np. MP 4, organizery i inne. Były też słodycze.

Ksiądz dwukrotnie wylosował nauczycieli, którzy także brali udział w loterii. Nauczycieli zrzekli się swoich nagród na rzecz uczniów. To był z ich strony bardzo miły gest. Chór szkolny zaprezentował kilka kolęd i pastorałek. Były także życzenia świąteczne. 
Po apelu odbyły się klasowe spotkania opłatkowe. W świątecznej atmosferze przy choince składaliśmy sobie życzenia, śpiewaliśmy kolędy, a nawet smakowaliśmy barszcz czerwony z ... kapuśniaczkami. Uczniowie stanęli na wysokości zadania. 

 

W tym dniu odbyło się także tradycyjne już spotkanie opłatkowe dla wszystkich pracowników Zespołu. Wśród wielu zaproszonych Gości z Urzędu Gminy i terenu gminy gościliśmy Emerytów związanych z naszymi szkołami. To było bardzo ciepłe i miłe spotkanie.
Z świątecznymi i noworocznymi życzeniami rozpoczęliśmy przygotowania do świąt w swoich rodzinach.