Back to Top

Aktualności

Wywiadówka

Dyrektor Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Łabowej informuje, że w dniu 19 maja 2015 (tj. we wtorek) o godzinie 16:00 odbędzie się wywiadówka dla rodziców uczniów Gimnazjum oraz Szkoły Podstawowej w Łabowej.

Z uwagi na wagę poruszanych spraw proszę o niezawodne przybycie.
Dyrektor Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego
dr inż.  Ryszard Poradowski

224. rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dnia 30 kwietnia w naszej szkole odbył się apel poświęcony 224. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, który przygotowała klasa Ic pod kierunkiem wychowawcy pani Bożeny Buczek. Odśpiewano hymn państwowy i szkolny. Wszyscy w skupieniu i powadze wysłuchali przygotowanego montażu słowno-muzycznego.
 
Poprawiono: wtorek, 04, kwiecień 2017 20:00

Czytaj więcej...

Nasze spotkania z Janem Pawłem II

20 kwietnia 2015 roku gimnazjaliści klas I i II zwiedzali wystawę Nasze spotkania z Janem Pawłem II zorganizowaną przez Gminna Bibliotekę i Gminny Ośrodek Kultury w Łabowej w 10. rocznicę śmierci Papieża Polaka. O Janie Pawle II, jego wpływie na Polskę i Polaków, pielgrzymkach do Polski ciekawie opowiadała pani Lidia Chronowska - kierownik łabowskiej biblioteki. Zaproponowała uczniom ćwiczenie przypominające poszczególne pielgrzymki naszego Papieża do Ojczyzny. Uczniowie oglądali także zgromadzone na wystawie zdjęcia, pamiątki mieszkańców Łabowej ze spotkań z Janem Pawłem II. To było ciekawe spotkanie z Papieżem Polakiem, naszym Patronem. Gimnazjaliści oglądający wystawę - z racji wieku - nie mieli okazji osobiście spotkać się z Janem Pawłem II, więc dla nich to spotkanie z papieżem było nietypowa lekcją historii.

Drzewo recenzji - "Warto czy nie warto przeczytać?

Konkurs skierowany był do uczniów klas III-VI oraz dla gimnazjalistów i uczniów szkół średnich województwa małopolskiego. Celem  konkursu było rozwijanie twórczości literackiej dzieci i młodzieży. Nasza uczennica Gabriela Wontorczyk otrzymała wyróżnienie.

LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO

16 kwietnia 2015r. odbył się etap wojewódzki  ogólnopolskiego konkursu historycznego im. majora Marka Gajewskiego - "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy". Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów z kasy IIIa - Kamil Zaczyk i Hubert Zaczyk. Do konkursu chłopców przygotowywał pan Adam Hejmej - nauczyciel historii. Tytuł laureata otrzymał Kamil Zaczyk natomiast tytuł finalisty otrzymał Hubert Zaczyk. Serdecznie gratulujemy!!

Strona 18 z 93