Back to Top

Aktualności

Mistrz Ortografii 2015

Konkurs  został przeprowadzony 29 maja 2015r. zgodnie z regulaminem w jednym etapie, ale składającym się z dwóch części. Pierwsza część polegała na napisaniu dyktanda dla mistrzów, druga - na wyjaśnieniu zasad ortograficznych podanych wyrazów.
 
Poprawiono: wtorek, 04, kwiecień 2017 20:00

Czytaj więcej...

Spotkanie z Podróżnikiem

29 maja po raz kolejny w naszej szkole gościł PODRÓŻNIK z firmy TRZASK.PL . Tym razem gościł u nas pan Ryszard Ferenc, który przy pomocy ciekawego pokazu przybliżył nam Izrael i Palestynę. Odwiedziliśmy miejsca święte dla trzech wielkich religii: judaizmu, chrześcijaństwa i islamu; dowiedzieliśmy się dlaczego Zachodnia Ściana Świątyni w Jerozolimie nazywana jest Ściana Płaczu lub jak żyją Palestyńczycy w "więzieniach z otwartym niebem"  - czyli domach otoczonych potężnym murem i jeszcze wielu ciekawostek. Więcej...

I miejsce w finale ogólnopolskim

Nasza drużyna w składzie: Faustyna Konieczna, Dominika Świgut, Joanna Totoś, Paulina Mołodec zdobyła I miejsce w finale ogólnopolskim Konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski. Nasze gimnazjum reprezentuje Popradzki Park Krajobrazowy. Nasza szkoła od lat jest najlepsza w Województwie Małopolskim, jak również w ścisłej czołówce najlepszych szkół w Polsce w zakresie wiedzy o parkach. Do konkursu od lat przygotowuje uczniów pani mgr Jolanta Brożek. GRATULUJEMY!!! 
 
Pozycja szkoły w Polsce:
2015 Zielona Góra I miejsce
2014 Gdańsk II miejsce
2013 Toruń II miejsce
2012 Rytro I miejsce
2010 Białystok II miejsce 

XV edycja Szkolnego Konkursu Wiedzy o Patronie 2014/2015

W XV edycji szkolnego Konkursu Wiedzy o Patronie wzięli udział uczniowie klas pierwszych i drugich gimnazjum, którzy osiągnęli sukces w ogólnoszkolnym teście wiedzy o Patronie organizowanym w grudniu 2014 roku. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy o życiu, nauczaniu i świętości Ojca Świętego Jana Pawła II, kształtowania postawy szacunku i uznania dla Papieża Polaka. Konkurs odbył się 15 maja 2015 w sali GOK w Łabowej.
Poprawiono: wtorek, 04, kwiecień 2017 20:00

Czytaj więcej...

VI Powiatowy Rajd Szkół im. Jana Pawła II

19 maja 2015r odbył się VI Powiatowy Rajd Szkół im. Jana Pawła II pod hasłem "Pilnujcie mi tych szlaków". Organizatorem rajdu był Zespól Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w  Krynicy - Zdroju. Naszą szkołę reprezentowali: Michał Szczygieł IIId, Gabriela Wontorczyk IIa, Amelia Król Ia, Faustyna Konieczna IIId, Gabriela Dobosz IIId, Dominika Owcarz IIId, Anita Furczoń IIIb, Monika Cabak IIa, Wiktoria Ormanty IIb, Karolina Zaczek IIIb. Grupą opiekowali się: pani Danuta Binko oraz ks. Piotr Kiełbasa

Strona 17 z 93